Berlin Fuarı'nda Bursa imzası

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarında Bursa Valiliği standı yoğun ilgi gördü.

Berlin Fuarı'nda Bursa imzası


Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı'na katılmak üzere Berlin'de bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türk standının açılışının ardından stantları gezerek ziyaretçilerle sohbet etti. Bakan Çelik, Türkiye'nin turizmi tüm yıla yayabilmesinin önemine vurgu yaparak, bu doğrultuda alternatif turizm imkanlarının tanıtımına öncelik verdiklerini bildirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açılan Türk standında Türkiye 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stant ve 122 firmayla temsil ediliyor.


Türkiye'ye turist gönderen tüm ülkelerden katılan 40 binden fazla turizmcinin oylarıyla belirlenen TOUREXPI Destinasyon Yönetimi Ödülleri sahiplerini buldu. Bursa ilinin dünyada tanınması için birçok tanıtma faaliyetlerine imza atan, Bursa'nın termal turizm potansiyelini de büyük bir çaba ile dünyanın önde gelen turizm yatırımcılarına tanıtması dolayısıyla Bursa Valisi Şahabettin Harput, 'Yılın En İyi Turizm Valisi' ödülüne layık görüldü. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar'ın takdim ettiği ödülü Sayın Vali Şahabettin Harput adına Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik teslim aldı. Bursa Valiliğinin paylaştığı standı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun yanı sıra Yalova Milletvekili Temel Coşkun, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Diyarbakır Valisi Osman Toprak, Erzincan Valisi Sebahattin Öztürk, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Çorum Valisi Sabri Başköy ziyaret etti. Ayrıca standa çok sayıda yerli ve yabancı turizm sektörü temsilcileri ilgi gösterdi.


Bu yıl 47'nci düzenlenen ITB Berlin Fuarı'nda Türkiye 105 stantta 122 firmayla temsil ediliyor. Türkiye standında bu yıl ilk kez deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra doğal ve alternatif turizm imkanları da tanıtılıyor.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!