Berlin'de Türkiye'ye ödül

BERLİN'de düzenlenen ve dünya turizminin kalbinin attığı Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı'nda ekolojik turizm alanındaki zenginliklerini ön plana çıkaran Türkiye, 'En İyi Standı' yarışmasının Avrupa destinasyonu kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Berlin'de Türkiye'ye ödül

Berlin'de bu yıl 47'inci kez düzenlenen ve dünyanın önde gelen turizm fuarları arasında yer alan 3 bin 79 metrekarelik alanda kurulu Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı'na 190 ülkeden 10 bin firma katıldı. Türkiye ise 105 stand ve 122 katılımcıylafuardaki en etkin ülkeler arasında yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in açılışını yaptığı ve birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Türkiye standına ziyaretçiler yine yoğun ilgisi gösterdi. Dünyaca bilinen geleneksel tatlarımız lokum ve akide şekerinin ikram edildiği stantta el sanatlarımızdan ebru ile cam ve ahşap işçiliği konuklara tanıtıldı.
Türkiye'nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek üzere hazırlanan oksijen kubbesinin ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşattığı bu yılki Türkiye standında ayrıca kültürel zenginliklerimiz farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in alanlarında isim yapmış dünyaca ünlü çok sayıda tur operatörü ve turizm şirketiyle görüşmeler gerçekleştirdiği fuar bu yıl ülkemizi ziyaret eden Alman turist sayısında artış yaşanacağı yönündeki beklentileri de yükseltti. Avrupa tarihinin Anadolu olmadan yazılamayacağına ve Anadolu kültürünün Avrupa kültürünün bir parçası olduğuna vurgu yapan Bakan Çelik, fuar açılışında ve görüşmelerinde "Türkiye'ye gelirseniz bir mucize yaşamış olacaksınız. Bu mucizeyi yaşamak için sizleri Türkiye'ye bekliyoruz" mesajını verdi.


Cologne Business Scholl isimli kuruluş tarafından verilen ve fuara katılan ziyaretçilerin tercihiyle belirlenen "En İyi Stand" ödüllerinde servis hizmetleri, yenilikçi düşünce, bilgi transferi, özgün tasarım ve stand kalitesi değerlendirmede önemli oldu. Değerlendirme sonucunda fuarda bu yıl ekolojik turizm alanındaki zenginliklerini ön plana çıkan Türkiye, Avrupa destinasyonu kategorisinde 'En İyi Stand' ödülüne layık görüldü.

Türkiye'nin ödülü, Berlin fuar alanındaki Palais salonunda düzenlenen törenle Bakanlık Kültür ve Turizm Ataşeliği'ne teslim edildi.

On yılı aşkın bir süredir dağıtılan ödül Avrupa, Asya, Amerika, Almanya ve Ortadoğu destinasyon kategorilerini kapsıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!