Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Beni de dinlediler

Adalet Bakanı Sadullah Ergin 2001 yılında kendisinin de bir konuşmasının dinlendiğini dile getirdi.

Beni de dinlediler

Başbakan Erdoğan ın dinlendiğini açıklamasının ardından, Bakan Ergin de dinlendiğini söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, NTV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ergin Başbakan Erdoğan'ın dinlendiği iddialarıyla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü belirtirken, 2001 yılında kendisinin bir konuşmasının da dinlenildiğini söyledi. Ergin, açıklamalarında şunları dile getirdi:

ERDOĞAN'IN DİNLENMESİ
Olay ortaya çıktığında incelemeler yapıldı. Başbakanlık'ta idari inceleme yapılıyor. Ankara Başsavcılığı'na yapılmış bildirimler var. Bu bildirimler çerçevesinde soruşturma dosyası var. Süreci beraber bekleyeceğiz.
ÖZAL SORUŞTURMASI
Her insanın vücudunda belli oranda toksik maddeler var. Önemli olan normal değerlerde olup olmadığı. Savcılık, güçlü deliler varsa dava açacak ya da takipsizlik verecektir.

İŞKENCEYE ZAMANAŞIMI
Dördüncü yargı paketi kapsamında işkence suçlarında zamanaşımı kalkacak. Soruşturma ve kovuşturmalarda tutukluluk halinin devamı kararı için tutukluyla da görüşülecek. AİHM kararlarından sonra soruşturma yeniden başlayacak.

MAHKûMLARIN TAŞINMASI
Tutuklu ve hükümlüleri hava yolu ve karayolu ile taşıyoruz. Buna demir yolunu da ekleyeceğiz. Trenlere mahkûmlar için vagonlar eklenecek.

CİNSEL İSTİSMARA
Cinsel istismar cezaları ağırlaştırılacak. Çocuklara karşı cinsel istismarı nitelikli suç konumuna getirmek için de çalışmalarımız var. Koruyucu aileler de düzenlemeye girecek. 15-18 yaş cinsel istismar suçları kamu davası kapsamına girecek. Kürtaj konusu tasarıda netleşti.

ÖCALAN'LA GÖRÜŞME
Devlet yaşamış olduğu sorunları çözmek için çeşitli enstrümanları kullanır ve bu enstrümanlara müracaat ediliyor. Diyarbakır Başsavcılığı Uludere olayı ile ilgili dellileri topluyor. Delillerin toplamasından sonra konunun aktörlerinin ifadelerine başvurulacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!