Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

''Ben ne kadınım ne erkeğim''

Cemil İpekçi'nin bu sözleri Feminist kadınları sinirlendirdi.Kadına şiddet konusunun işlendiği Seda Sultan programının bugünkü bölümünde gergin anlar yaşandı. Programın konuğu modacı Cemil İpekçi'nin sözleri feminist kadınları kızdırdı.

''Ben ne kadınım ne erkeğim''

Kadına şiddet konusunun işlendiği Seda Sultan programının bugünkü bölümünde gergin anlar yaşandı. Programın konuğu modacı Cemil İpekçi'nin sözleri feminist kadınları kızdırdı.

TV8 ekranlarında yayınlanan Seda Sayan'ın sunduğu Seda Sultan programının bugünkü bölümünde kadına şiddet konusu işlendi. Programın konukları ünlü modacı Cemil İpekçi ile İstanbul Feminist Kollektifi 'nden Avukat Funda Ekin ve Davaları takip eden feminist aktivist Hasbiye Günaçtı arasında gergin anlar yaşandı.

Kadına şiddet konusunda kadınları suçladığını söyleyen İpekçi, 'Çünkü birlik değilsiniz. Kadınlar arasında zaten bir sorunu var. Kadınlar bir araya gelecek. Başı açıkmış, başı kapalıymış, doğuluymuş, poliitk inancı buymuş demeden. ilk önce sizİn haklarInız için yürüyüş yapmanız gerekir ' diye konuştu. Cemil İpekçi şöyle devam etti:

'HEP GRUP HALİNDESİNİZ '

'Cumhuriyet için 1 buçuk milyon insan yürüdü. Size 1930'larda kadın hakları verilmiş. Bunlardan bugüne kadar haberiniz olamamış 1 buçuk milyon bir kadın bir araya gelip de yürüyemediniz. Hep grup halindesiniz. '

İpekçi'nin bu sözlerine stüdyodaki diğer konuklar tepki gösterirken Günaçtı İpekçi'ye, 'Kadınlar engelleniyor ' diye çıkıştı.

'BEN NE KADINIM NE ERKEĞİM '

Bunun üzerine Cemil İpekçi de, 'Hanımefendi siz neyi konuşuyorsunuz, siz kadınsınız. Ben ne kadınım ne erkeğim. Ben sizden daha kötü durumdayım Türkiye'de, ben daha beterim. Ben yürüyorsam, benim önüme bir herif çıkamıyorsa senin hiç çıkamaz. Benim arkadamdan alay ederlerken ben dimdik hala yürüyorsam sizde yürüyeceksiniz. 65 yaşındayım 40 senedir kadın hakları için çalışıyorum ' karşılığını verdi.

İpekçi, 'Cahil erkeklerin sorumlusu onu yetiştiren anne ' deyince de stüdyoda gergin tartışmalar yaşandı.

Cemil İpekçi, 'Türkiye'de şu örgütü gördüğüm gün mutlu olacağım; kadınları toplayıp ilk önce evlat yetiştirmeyi öğreten bir örgüt olmalı ' dedi.

Bu karşılık Funda Ekin İpekçi'ye, 'Biz evlat yetiştirme üzerine bir şey yapmıyoruz ' diye tepki gösterdi.

İpekçi de, 'Yapmayın, devam edin. Siz daha çok öldürülürsünüz o zaman ' diye çıkıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!