Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Belediyeden balık kurtarma operasyonu

Bartın Irmağı'nda yüzlerce balığın telef olduğu, yüzlercesinin de can çekiştiği ihbarı üzerine harekete geçen belediye ekipleri, oksijen seviyesini artırmak için akvaryum sistemi oluşturdu.

Belediyeden balık kurtarma operasyonu

Bartın Belediyesi'ne bağlı ekipler Bartın Irmağı'nda can çekişen balıkları kurtarmak için seferber oldu. Ekipler, ırmağın Kemerköprü'den geçen kısmında iki su motoru bağladı. Akvaryum sistemi oluşturularak ırmaktaki oksijen seviyesinin yükseltilmesini amaçladıklarını anlatan Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, "Bartın Irmağı'nda balık ölümleri olduğuna dair vatandaşlardan ihbar aldık. Buraya geldik. Ekiplerimizle birlikte suya su motoru bağladık. Amacımız balıkları kurtarmak. Yağmur da yağmadı. Bu suyun altına bırakılmış fabrika atıklarından da kaynaklanıyor olabilir. Bunun ile ilgili araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Yarım metre büyüklüğünde balıklar telef olmuş. Suya oksijen vermeye çalışıyoruz" dedi.
Olaya tepki gösteren vatandaşlar da, "Bu oksijen ile alakalı değil. Yukarıdan gelen bir atık var. Akıntı olan yerde oksijen olur ve balıklar ölmez ama burada öldüğünü görüyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!