Belediye Başkanı'ndan Genç'e ağır cevap!

'Potamyalıları 1920'de denize döktük' diyen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder'den sert cevap geldi.

Belediye Başkanı'ndan Genç'e ağır cevap!

 

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in açıklamalarına sert  tepki gösteren Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder,  'Bal küpü bal sızdırır, pislik içeren küp de pislik sızdırır" dedi. Haber7'e açıklamalarda bulunan Ahmet Minder, "Söylediği garip sözlerle kamuoyunu meşgul etmekten başka bir mahareti olmayan bu şahsın Potamya ile ilgili 1920'de denize döktük demesi bizi çok üzmüştür. Bunun seviyesini biliyoruz. Onun seviyesine inmek istemiyoruz." dedi.

GÜNEYSU'NUN YÜZDE 99'U MÜSLÜMAN

Muhammed Safi'nin hazırladığı "Rize Tahrir-i Öşür Envanteri 1850 Rize Sülaleleri" adlı belgede Potamya 1500'lü yıllarda Müslüman olduğunu, 1850'lerde yapılan araştırmada Rize'de nüfusun yüzde 99'unun Müslüman olduğunun anlaşıldığını anlatan Ahmet Minder, "Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın da burada kayıtları vardır. Onun da Ermeni olduğunu söylüyorlardı aslı yoktur. 1920'lerde hiçbir gayrimüslüm Rum nüfus kalmamıştır. Rum ve potnus iddialarını çürütmüştür." dedi.

100 GÜNEYSULU SARIKAMIŞ'TA CAN VERDİ KAMER GENÇ'İN KAÇ ŞEHİDİ VAR?

Tarihi belgelerde Güneysu'nun  Potamya olarak bilindiğini anlatan Başkan Minder "Rize Potnus rumlarını 1920'de denize dökenler Potamyalılardır. Benim dedelerim Çanakkale savaştı. Sarıkamış cephesinde savaşmış 100'ün üzerinde Güneysu'dan dedelerimiz vardır. Güneysuluların ecdadı Rumları, Yunanlıları denize dökmüştür. Kamer Genç'in soyundan kaç tane şehitleri vardır onu merak ediyorum. Genelkurmay kayıtlarında Rizeli şehitlerin kayıtları vardır. Kamer Genç'in sülalesinde kaç şehit var onun açıklanmasını bekliyorum. Osmanlı arşivleri açıldıkça bizim Türkiye'deki nüfus hareketleri yerini bulacaktır. Osmanlı'yı yıkan İttahat ve Terakki hareketidir. İttihat ve Terakki'nin devamı olan CHP bugün de aynı politikalarını devam ettirmektedir. Kamer Genç'in hareketi de parti politikaları doğrultusunda etnik milliyetçilik ve yıkımdan başka bir şey değildir." dedi.

KAMER GENÇ, SABİHA GÖKÇEN'E NEDEN KARŞI DEĞİL

CHP'nin Dersim Milletvekili olan Kamer Genç'in Sabiha Gökçen'in yaptığı kıyımı neden gündeme getirmediğini soran Ahmet Minder sözlerini şöyle sürdürdü "Çünkü kendi partisi bunu yaptı, o zihniyet ülkeyi böldü parçaladı, insanları bu noktaya getirdi. PKK'yı ülkenin başına bela etti."

Başbakan Erdoğan'ın 10 yıldır ülkeyi bir araya getirmek bir noktaya getirmek için çabaladığını anlatan Minder, CHP zihniyetinin ise  Taksim'de provokatörleri destekleyip devletin kamunun mallarını parçalttığını savundu. Minder sözlerini şöyle noktaladı: "Kılıçdaroğlu, Kamer Genç, bugün belinde silahı olan kişileri destekliyor. Kıran dökenlerin yanında yer alıyorlar. Çünkü bunların geçmişinde kırmak dökmek ve parçalamak vardır. Biz Güneysulular olarak ülkenin çimentosuyuz. Geçmişte ülke için canımızı feda ettiğimiz gibi bugün de feda etmeye hazırız. Kamer Genç gibiler ise kaçacak yer ararlar. Kamer Genç gitsin çiçek sulamaya devam etsin. Ülke için bir taş üstüne bir taş koymuş mudur merak ediyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Kaçak 26. bölüm fragmanı izle
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm fragmanı yayınlandı 23 Nisan 2014 Çarşamba
6. ay kutlaması sahnesi - Medcezir 31. bölüm izle
Karagül 43. bölüm fragmanı izle
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm fragmanı izle
Küşük Ağa 13. bölüm fragmanı izle
Yasak 3. bölüm fragmanı izle
Kurt Seyit ve Şura dizisinin yeni bölümü yayınlanacak mı?
Benim İçin Üzülme 54. bölüm fragmanı izle
Sevdaluk 16. bölüm fragmanı izle
Gölgedekiler 2. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014
Dila Hanım 62. bölüm fragmanı izle 25 Nisan 2014
Fatih Harbiye 33. bölüm fragmanı izle
Küçük Kıyamet 56. bölüm izle, Küçük Kıyamet son bölüm full izle, 21 Nisan 2014 Pazartesi
Beni Böyle Sev 56. bölüm full izle, Beni Böyle Sev son bölüm izle, 21 Nisan 2014
Beni Böyle Sev 56. bölüm fragmanı ve özeti izle 21 Nisan 2014
Karadayı 68. bölüm full izle, Karadayı son bölüm izle, 21 Nisan 2014
Karadayı 68. bölüm fragmanı izle 21 Nisan 2014
Doksanlar dizisi 42. bölüm izle, Doksanlar son bölüm izle, 20 Nisan 2014 Pazar
Adını Kalbime Yazdım 19. bölüm full izle, Adını Kalbime Yazdım yayınlanacak mı? 20 Nisan 2014