Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bel fıtığını bisikletle yendi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, emekli ziraat teknikeri Çetin Cantekin, bel fıtığı rahatsızlığını bisiklete binerek yendi.

Bel fıtığını bisikletle yendi


Cantekin, bir arkadaşının tavsiyesiyle bisiklete binmeye başladığını belirterek, bisiklet sayesinde rahatsızlığının geçtiğini söyledi. Çetin Cantekin, 4 yıl önce başlayan bel ve bacak ağrıları nedeniyle doktora gitti. Cantekin'e bel fıtığı teşhisi kondu. Cantekin'in son olarak gittiği, İzmir 9 Eylül Üniversitesinde ameliyat kararı verildi. Daha sonra bir arkadaşının tavsiyesiyle bisiklete binmeye başlayan Cantekin, eski sağlığına kavuştu.
Yaklaşık bir yılı aşkın süredir bisiklet kullandığını anlatan 55 yaşındaki Çetin Cantekin, "Bundan 4 yıl önce ağrılarım başladı. Istırabım artınca da doktorlara gittim. Son olarak gittiğim 9 Eylül Üniversitesinde ameliyat kararı verildi. İlçeye dönünce bir arkadaşım bel fıtığını bisiklete binerek atlattığını anlattı. Ben de yaklaşık bir yılı aşkın bir zamandır bisiklete biniyorum. Şu anda hiç rahatsızlığım kalmadı. Bisiklet sayesinde bel fıtığını atlattım. Bel fıtığı olanların bunu denemelerini istiyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!