Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Behzat Ç. sınıfta kaldı

Behzat Ç.'yi sınıfta bıraktı.

Behzat Ç. sınıfta kaldı

Polis, üç yıllık ekran macerası sona eren polisiye dizisi Behzat Ç'yi trafik konusunda sınıfta bıraktı. Dizi, emniyet kemeri takma ve cep telefonu kuralına uymada başarısız oldu.

BEHZAT Ç GEÇER NOT ALAMADI
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 11 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında ulusal TV kanallarında yayınlanan dizilerdeki emniyet kemeri takma ve cep telefonu kuralına uyma oranlarını araştırdı. Bir polisiye dizi olan Behzat Ç. araştırmadan geçer not alamadı.

33'ÜNCÜ OLDU
Polis, 39 TV dizisinde emniyet kemeri takma oranlarını inceledi. 'Bir Ankara Polisiyesi' sloganıyla ünlenen Behzat Ç. dizisi yüzde 26.1'lik oranı ile 33'üncü olabildi. İzlenen 5 bölümde emniyet kemeri ile ilgili 23 sahne yaşandı.Ancak oyuncular sadece 5 sahnede emniyet kemeri taktı. Başarısız olan diğer diziler arasında; Kurtlar Vadisi Pusu ve İşler Güçler de yer aldı. Böyle Bitmesin, ve Yalan Dünya 100'lük oranla birinci oldu.
24 DİZİ ARASINDA 20'İNCİ OLDU
EGM, 24 dizide de cep telefonu kuralına uyma oranlarını masaya yatırdı. Araştırmada Merhamet, Yer Gök Aşk ve İntikam, dizileri yüzde 100'lük orana ulaştı. Behzat Ç. 24 dizi arasında 20'inci oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!