Bedir: "Transfer yasağının iptali söz konusu değil"

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, sarı-kırmızılı kulübe verilen bir dönem transfer yasağının iptalinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Bedir: ''Transfer yasağının iptali söz konusu değil''

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, sarı-kırmızılı  kulübe verilen bir dönem transfer yasağının iptalinin söz konusu olmadığını bildirdi. 

Bedir, yaptığı yazılı açıklamada, transfer yasağının yaptıkları itiraz  nedeniyle geçen yaz uygulanmadığını belirtti.

Alınan cezanın iptalinin tamamen söz konusu olmadığına dikkati çeken  Bedir, "Bu cezayı ne biz ne de başka hiç kimse arzu etmez. İstişare sonucunda  geçtiğimiz yaz döneminde ceza çekmenin uygun olmadığı  kanaatiyle ertelemeye çalıştık ve başardık." ifadelerini kullandı.

Bedir, yaz dönemi ile ara dönemin transfer  açısından  farklı önem taşıdığına dikkati çeken Bedir, şunları kaydetti:

"Belki bazı hukuki  girişimleri yapsaydık az ihtimal de olsa bu cezayı  (2019) şubat ayında değil  de haziranda çekebilirdik ancak tamamen iptal söz  konusu değildi. Kabul etmeliyiz ki şubat ayında yapabileceğimiz  2-3 takviye  uğruna 8 oyuncumuzun sözleşmesinin sona erdiği 2019 yaz sezonunda transfer yasağı asla istenemezdi. Bu nedenle risk alamazdık. Halen geçmişten gelen  borçlar nedeniyle  sözleşmeli oyunculara ödemelerde sıkıntı yaşarken,  oyunculardan Mijailovic'e ve diğer oyunculara borçlardan dolayı transfer  tahtasında bulunan 12-13 milyon lira ödeme beklerken, şubat  döneminde yapılabilecek 2-3 transfer için bu ödemeleri yapmak herhalde hem zor  hem de mantıksız  olanıdır."

"Ciddi takviyeler yapmamız lazım"

Her şeye rağmen transfer yapmadan da başarılı olabileceklerini aktaran  Bedir, "Takımımız şu an ligin 15. sırasındadır. Hali hazırda 8-9  oyuncumuz sakat veya cezalı. Son 5-6 maçta 13-14 oyuncu ile sahaya çıkmak zorunda kalınmıştır. Ara transfer dönemine kadar bu eksiklerimizin  geri dönmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bedir, kenetlenerek daha önceki gibi başarılar yakalayacaklarını  vurgulayarak şu görüşlere yer verdi:

"Eksiği olmayan, maddi sıkıntı çekmeyen, her  maçı  kazanan takımı  kim istemez? Şimdi de şartları en iyi şekilde ve hep birlikte değerlendirip,  sezon sonu imkanlarımız ölçüsünde takımımıza hedefleri doğrultusunda ciddi  takviyeler yapmamız lazım. Bizler kenetlenirsek, her türlü zorluğun üstesinden  geliriz."

Kayserispor, Ocak 2016'da kiralık olarak renklerine bağladığı Faslı  futbolcu Adnane Tighadouini ile aynı yıl haziran ayında yollarını ayırmıştı.  Kulüpten alacakları için FIFA'ya şikayette bulunan Faslı futbolcuya o dönem ödeme  yapılmadığı gerekçesiyleKayserispor'a bir dönem transfer yasağı cezası  verilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!