Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bedelli'den acil satılık!

30 bin TL'lik bedelli askerlik için eldeki avuçtakiler satışa çıktı. Seri ilan siteleri, Bedelli için acil satılık otomobil ilanlarıyla doldu.

Bedelli'den acil satılık!

Uzun zamandır beklenen bedelli askerlik kararının çıkması ile birlikte alarma geçildi. Bankalar kredi alternatifleri ile yarışa girerken, ikinci el piyasası da bir günde patladı.
Bedelli askerlik için para toplama işine girişenler otomobillerini acilen satılığa çıkarırken, cep telefonunun satışından bile medet uman var.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önceki gün bedelli açıklamasını yaptı. 30 yaşından gün alanlar 30 bin TL ödeyerek bir gün askerlik yapmayacak.

Bedelli hatırına...
Açıklama gelir gelmez internet siteleri 'Bedelli askerlikten dolayı acil satılık" ilanları ile doldu. İnternet sitelerinde başı, sahibinden otomobil ilanları çekiyor.
"Aracımdan oldukça memnunum. Bedelli askerlik sebebiyle satıyorum", "Bedelli çıktı son fiyat", "Bedelli hatırına fiyatı düşürdüm"... İnternet sitelerindeki yüzlerce ilandan sadece birkaçı...

Bedelli askerlik
460 bin kişiyi ilgilendiriyor

460 bin kişinin tamamı yararlanırsa
13.8 milyar lira gelir bekleniyor

Bedelli portalları bile kuruldu
Bedelli askerliğin çıkması ile internette Başbakan'a teşekkür için ve bedelli askerlikle ilgili tüm süreçlerin duyurulması için girişimciler de elini çabuk tuttu. Devreye internet siteleri sokuldu. Kimi banka kredilerinin karşılaştırmasını yapıyor, kimi ise gündemi tartıştırıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!