BDP'de İdris Naim Şahin sevinci

İçişleri Bakanlığı döneminde polisin ve askerin uyumlu çalışması neticesinde terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlara imza atan İdris Naim Şahin'in bakanlıktan ayrılması BDP'de memnuniyetle karşılandı.

BDP'de İdris Naim Şahin sevinci

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, ''İdris Naim Şahin bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır, ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz'' dedi.

Buldan, düzenlediği basın toplantısında, HADEP yöneticileri Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz'in kaybolmasının 12. yılı olduğunu belirterek, Ergenekon soruşturmasının Fırat'ın doğusunda işlenen insanlık suçlarını kapsamadığı sürece, Türkiye'nin aydınlık geleceğe kavuşamayacağını kaydetti.

BDP olarak TBMM'ye faili meçhul cinayetlerle ilgili verdikleri çok sayıda araştırma önergesi olduğunu anımsatan Buldan, şimdiye kadar AK Parti'nin oylarıyla bu önergelerin reddedildiğini, böyle bir komisyonun kurulmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Kabine revizyonu ile ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Buldan, 4 yeni bakana görevlerinde başarılar diledi.

Barış sürecinde özellikle İçişleri Bakanı'nın görev ve sorumluluğunun çok büyük olduğunu belirten Buldan, ''Herkesin mutlu, huzurlu, güvenli şekilde yaşayabileceği ve Güneydoğu'da barış güvercinleri uçurtulacağını ifade eden Güler'in, bu süreçte iyi bir sınav vermesi gerekir. Barış sürecinde herkes rolünü oynamalıdır. Gazsız, bombasız, müdahalesiz bir süreç istiyoruz. Milletvekillerinin coplanmadığı, halkın, gazetecilerin, hukukçuların, öğrencilerin tutuklanmadığı, sivil toplum örgütlerine baskıların olmadığı bir süreç Güler'e iyi puan kazandıracaktır'' diye konuştu.

''İdris Naim Şahin bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır, ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz. Bir daha Allah, Şahin'in yüzünü bize göstermesin'' ifadesini kullanan Buldan, ''Tabii Muammer Güler de halkımıza takla attırmasın, amuda kaldırmasın, bıraksın gaz bombaları yetim kalsın'' dedi.

Buldan, ana dilde savunmayla ilgili tasarının görüşmelerinde CHP'nin tavrını yadırgadıklarını belirterek, ''CHP, kendisini sosyal demokrat olarak tanımlamasın. Bu sürece destek vermeyenler bu sürecin altında kalacaktır. CHP, bu sürecin altında kalmıştır'' diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!