BDDK'dan o şirketlere flaş tebliğ

BDDK'nın "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Bilgi Sistemlerinin Yönetimine ve Denetimine İlişkin Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

BDDK'dan o şirketlere flaş tebliğ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) hazırlanan ve finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerinin  faaliyetlerinin ifasında kullandıkları bilgi sistemlerinin yönetimine ve  yetkilendirilmiş bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenmesine ilişkin  usul ve esasları düzenleyen tebliğ yürürlüğe girdi. 

BDDK'nın "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin  Bilgi Sistemlerinin Yönetimine ve Denetimine İlişkin Tebliğ" ResmiGazete'nin  bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerinin  kanun kapsamındaki faaliyetlerinin ifasında kullandıkları bilgi sistemlerinin  yönetimine ve yetkilendirilmiş bağımsız denetim kuruluşları tarafından  denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Dört bölümden oluşan tebliğ, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Bu  tebliğ hükümlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı yürütüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!