Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BBP Bursa'dan virüs açıklaması

BBP Genel başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Hafta sonunda yapılan BBP Başkanlık Divanı ve akabinde yapılan BBP MKYK Toplantısı ile alakalı bir açıklama yaptı.

BBP Bursa'dan virüs açıklaması

Açıklama şöyle:

"Partimizin, Merkez Karar Ve Yönetim Kurulu Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında toplanarak, aşağıdaki hususları karar altına almış ve başta teşkilat mensuplarımız olmak üzere, kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir.

Bilindiği gibi insanlık, Dünya Sağlık Örgütü'nünde ilan ettiği üzere Pandemik bir salgınla karşı karşıyadır.

Başta Çin ve Avrupa olmak üzere, birçok ülke söz konusu salgın dolayısıyla, büyük bir sıkıntıya girmiş ve daha önce görülmemiş düzeyde radikal tedbirlerin uygulanmasına başlamışlardır.

Ülkemiz; Sağlık Bakanlığımızın zamanında ve yerinde, tedbir ve müdahaleleri ile söz konusu salgın ile ilgili, şu ana kadar çok iyi bir imtihan vermiş olup, görülen vaka sayısı, diğer ülkeler ile mukayese edildiğinde çok sınırlı sayıda kalmış, buna rağmen ilave tedbirler almak gerekmiştir.

Bu kapsamda başta okulların ve üniversitelerin tatil edilmesi olmak üzere, Devletimizin bir çok kurumu, daha önceden belirlenmiş programlarını, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli toplantı ve etkinlikleri iptal etmiş, devlet yetkililerinin yurt dışına yapacağı seyahatler de sınırlandırılmıştır.

Devletimizin yetkili kurullarınca açıklanan tedbirler ve Sağlık Bakanlığımızla yapılan görüşmeler ve alınan tavsiyeler neticesinde, partimiz de aşağıda belirtilen tedbirleri almayı kararlaştırmıştır.

Bugün itibariyle;

İl ve İlçe Kongreleri,

Bölge Toplantıları,

Anma Programları,

Genel İstişare Toplantıları,

Kapalı ve açık alanlardaki tüm toplantılar, Önceden belirlenmiş ziyaretler/yurtiçi ve yurtdışı seyahatler; Devletimizin ilgili kurumları tarafından, toplantı ve etkinliklerin yapılabilmesi hususunda yeni bir açıklama yapılıncaya kadar iptal edilmiştir.

Bununla birlikte teşkilat mensuplarımızın ve bütün kamuoyunun; başta sağlık bakanlığımız olmak üzere devletimizin yetkili kurullarının açıklamış olduğu hijyene ve covıt-19 Yeni Tip Corona Virüs'ten korunmak için gerekli tedbirlerin hassasiyetle uygulanması noktasında tedbirli olmalarını hatırlatmak istiyoruz, dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!