Baykal'nın tekne gezisinde kimler vardı?

İstanbul'da tekne gezisine çıkan CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın misafirleri, siyaset kulislerini hareketlendirecek.

Baykal'nın tekne gezisinde kimler vardı?

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy'ün CHP'li belediye başkanları ile 'tekne gezisi'ne çıkmış.

Uzun süredir ortalıktan görünmeyen Baykal, sürpriz tekne gezisiyle ortaya çıktı. Geçen hafta sessiz sedasız gerçekleşen buluşmayı CHP kulislerini yakından takip eden Hürriyet yazarı Yalçın Bayer köşesinde duyurdu.

"Kılıçdaroğlu bu isimleri hedef tahtasına koyup, yerlerine yeni isim arayışına girer mi?" diye soran Bayer, İstanbul'daki sürpriz adaylar için de isim verdi. İşte Bayer'in o yazısı:

DERİN SİYASİ SOHBETLERE DALMIŞLAR

(...)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerine CHP'de Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin'le ilgili kulisleri aktarırken Sarıyer'den bir okurumuz "Haberiniz yok galiba" deyiverdi.
Baykal geçen hafta Amerikan bayraklı bir tekne ile Büyükdere'ye gelmiş ve bir balıkçıya verdikleri balık siparişlerini alarak köprünün ayaklarının bulunduğu Büyük Liman'da demir atarak yemişler. Derin siyasi sohbetlere dalmışlar.

Tekne gezisinde kimler mi varmış:
Selami Öztürk (Kadıköy), İsmail Ünal (Beşiktaş) ve Ateş Ünal Erzen (Bakırköy).
Kılıçdaroğlu bu isimleri hedef tahtasına koyup, yerlerine yeni isim arayışına girer mi?
Bunları konuşmak şimdiden erken sayılır ama bazı bölgelerde sürpriz isimlerin çıkacağı hiç ihtimal dışı değil.

SÜRPRİZ ADAYLAR

Şimdiden aday adaylıklarını açıklayan bazı isimlerden söz edersek:
Sarıyer'e, eski Bakırköy Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir'in AKP 'den aday adayı olması ilginç bulundu. CHP'den adaylıklarını bir şekilde belirten Dt. Cengiz Alp Sarıyer'den, işletmeci Muharrem Alpaslan (Prof. Nurettin Sözen'in yeğeni), Beykent Üniversitesi öğretim üyesi Mustafa Melek ile CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nden aday adayı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!