Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bavullarla para taşındı iddiası

Güney Kıbrıs'ta ekonomik krizler birlikte yaşanan gelişmelerin ardından, bazı kişilerin Güney Kıbrıs'taki bankalarda bulunan paraları yurtdışındaki daha güvenlik alanlara aktarmaya çalıştığı, bazı kişilerin de valizlerle Güney Kıbrıs'a para götürdüğü belirtildi.

Bavullarla para taşındı iddiası

Rum Politis gazetesi, Larnaka Havaalanı'nda son günlerde, içerisinde binlerce Euro'nun bulunduğu valizlerle giriş veya çıkış yapan "Kıbrıslıların" saptandığını yazdı.
   
Atina'dan Güney Kıbrıs'a giden 30 yaşındaki bir kişi üzerinde gümrükte yapılan aramada dergilerin içerisinde gizlenmiş 96 bin Euro saptandığını kaydeden gazete, edinilen bilgilere göre bahse konu şahsın, Yunan bankalarındaki mevduatlarda da "tıraşlama" olacağı korkusuyla Yunanistan bankasındaki paralarını, evinde muhafaza etmek üzere Güney Kıbrıs'a getirmiş oluğunu belirtti.
   
Önceki gün de valizinin içerisinde yaklaşık 100 bin Euro taşıyan Atina'dan bir yolcunun saptandığını aktaran gazete, yaklaşık bir hafta önce ise Limasollu bir iş insanının havaalanında, Güney Kıbrıs'tan 450 bin Euro çıkarmaya çalışırken yakalandığını yazdı.


YUNANİSTAN'DA, KAMUDAN YOLSUSUZLUK SONUCU ÇALINAN PARALARIN GÜNEY KIBRIS'TA BULUNDUĞU İDDİA EDİLDİ
Yunanistan'da, kamudan yolsuzluk sonucu çalınan paraların 21 milyon Euro değerindeki büyük bir bölümünün, Güney Kıbrıs'ta Kıbrıs Bankası'nda tespit edildiği belirtildi.
   
Rum Politis gazetesi, Yunanistan'da yaşanan bir yolsuzluğun araştırılması üzerine, çalınan paraların büyük bir bölümünün Güney Kıbrıs'ta tespit edildiğini bunun üzerine Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi'nin söz konusu hesabın dondurulması yönünde karar aldığını yazdı.
   
Gazete yolsuzluk olayına Aristidis Floros ve Ahilleas Floros isimli iki kardeşin karıştığını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!