BAŞSAVCILIKTA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Bursa İstinaf Mahkemesi Başsavcılığına tayin olan Sait Gürlek'in yerine getirilen Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz görevi devraldı.

BAŞSAVCILIKTA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Başsavcılık makamındaki devir teslim törenine Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Nizamettin Keleş, Bölge Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Yılmaz, ağır ceza mahkemesi başkanları, hakim ve savcılar katıldı. Eski Başsavcı Sait Gürlek'ten, görevi devralan Başsavcı Namık Yılmaz, Türkiye'nin 4. büyük şehri olan Bursa'ya başsavcı olarak tayin edilmesinin mutluluğu içinde olduğunu belirterek, "Görev yaptığım süre içinde halkımıza layık olduğu adalet hizmetlerini vermek için arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışacağız. Her zaman kuvvetin haklı olmadığı, ama her zaman haklının kuvvetli olduğunu göstereceğiz. Adalete olan güvenin tesisi için yorulmak bilmeden çalışacağız" dedi.
Adalet Bakanlığı'nın yargının hızlandırılması ile alakalı çalışmalarına tüm birimlerle bir bütün olarak katkı sağlayacaklarını dile getiren Başsavcı Yılmaz, "Bir an evvel Bursa halkının yeni ve yeterli, modern bir adliye binasına kavuşması için gayret edeceğiz. Hakkını aramak için adliyeye başvuran vatandaşlarımızın hakkını araması için ilgili kuruluşlarla koordineli olarak çalışılacak. Bu sorumluluk ve ağırlığının şuurunda olarak, adalete olan güveni arttırmak ve hukuk güvenliğinin tesisi için tüm kamuoyunun desteğini bekliyorum" diye konuştu.
Yılmaz'a görevi teslim etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Gürlek ise, yaklaşık 1,5 yıl görev yaptığını belirterek, "Bölge İstinaf Mahkemesi Başsavcısı olmam dolayısıyla yerime getirilen Başsavcımız Namık Yılmaz'a başarılar diliyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Başsavcımızın bayrağı daha iyi yere götüreceğine inanıyorum" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!