Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başsağlığı diledi duruşmayı karıştırdı

Bursa'da çalıntı motosiklet yüzünden çıkan ve güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedilen kavgada bir kişinin ölümüne sebep olmakla suçlanan sanıkların karara kalan duruşmasında gerginlik yaşandı. Tutuklu sanıklardan birinin maktul yakınlarından başsağlığı dilemesi tansiyonu yükseltti. Feryat eden maktulün annesi duruşma salonundan çıkarıldı.

Başsağlığı diledi  duruşmayı karıştırdı


3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmek" suçundan 24 yıla kadar hapsi istenen A.S. ve ölümle biten kavgaya karıştıkları iddiasıyla yargılanan M.S. ve oğlunun öldürüldüğü kavgada M.S.'yi darp ettiği ileri sürülen baba C.D. bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Geçen yıl kasım ayında motosiklet hırsızlığı yüzünden satır, av tüfeği, döner ve ekmek bıçaklarının konuştuğu kavgada 19 yaşındaki Duran Dernek'in ölümüne sebep olmakla suçlanan sanıkların duruşmasında savcı mütalasını verdi.
Cinayetin tahrik altında işlendiği kanaatine varan savcı, tutuklu sanık A.S.'nin "kasten adam öldürmek" suçundan 18 yıla, maktulün babası C.D.'yi yaralamak suçundan ise 5 yıla kadar hapsini talep etti. Maktulün öldürülmesine karıştığı iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan M.S.'nin 3 ayrı kişiyi yaralamak suçlarından toplam 15 yıla kadar hapsini talep eden savcı, cinayetten ise delil yetersizliğinden beraatini istedi. Oğlu Duran Dernek'in ölümüyle biten kavgaya karışan ve sanıklardan M.S.'yi darp etmekle suçlanan baba C.D.'nin ise M.S.'nin kendisinden şikayetçi olmamasını dikkate alarak beraatini talep etti.
Savcının mütalası karşısında söz verilen tutuksuz sanık C.D., adalete güvendiğini belirterek, oğlunu öldüren sanıkların cezalandırılmasını istedi. Tutuklu sanık M.S. ise, "Böyle olsun istemezdim. Çok pişmanım. Aramızda motosiklet hırsızlığı sebebiyle husumet bulunan maktul ve yakınlarının benimle barışmak istemelerini kabul etmedim. Çünkü huzurda bulunan maktulün babası C.D. silahla evime gelip eşimi tehdit etmişti" dedi.
Cinayeti işlediği iddiasıyla yargılanan A.S. ise, duruşmaya müşteki olarak katılan maktulün annesi N.D.'ye başsağlığı dileyerek, çok üzgün olduğunu söyledi. Bunun üzerine duruşma salonu karıştı. Hakim, "Benim 19 yaşında, askerlik çağındaki oğlumu öldürdün" diyerek sanığa bağıran anneyi salondan dışarı çıkarmak zorunda kaldı.
Sanık avukatlarına esas hakkında son savunmalarını hazırlaması için mühlet veren mahkeme duruşmayı karar için erteledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!