Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başpehlivan adayları belli oldu

Kırkpınar'da başpehlivanlık musabakası Ali Gürbüz ve İsmail Balaban arasında yapılacak...

Başpehlivan adayları belli oldu

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarı finalde rakiplerini yenen Ali Gürbüz ve İsmail Balaban, finalde karşı karşıya gelecek.

Yarı finalde Recep Kara ile İsmail Balaban, Ali Gürbüz ile de Orhan Okulu eşleşti. Pehlivanlar uzun bir peşrevin ardından güreşe başladı.

Son 2 yılın başpehlivanı Ali Gürbüz, geçen yılın başaltı boyu şampiyonu olup bu yıl ilk kez baş boyunda güreşen rakibi Orhan Okulu'yu, güreşin başlamasından 6 dakika sonra "iç kazık" oyunuyla yenerek finale rahat bir şekilde ulaştı.

Bu yıl ilk kez baş boyunda güreşen, geçen yılın başaltı boyu üçüncüsü İsmail Balaban ile 2004, 2007 ve 2008 yılları başpehlivanı Recep Kara'nın güreşi ise oldukça zorlu geçti. Normal sürede yenişemeyen iki pehlivan, puanlama için yeniden güreşe tutuştu. Bu bölümde de sonuç alınamayınca uzatmalarda gülen taraf Balaban oldu.

Favoriler arasında gösterilen Recep Kara'yı yenen İsmail Balaban mutluluk naraları atarken, sürpriz şekilde yenilen Kara ise çayıra yatarak uzun süre Er Meydanı'ndan ayrılamadı.

Baipehlivanlık karşılaşması, iki Antalyalı pehlivan Gürbüz ve Balaban arasında yapılacak.

Yarı final karşılaşmasını, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da izledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!