Başkonsolos Birgelen'den Bursa Valisi'ne ziyaret

Türkiye'ye özellikle de Bursa'ya hayranlığını dile getiren Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen ve beraberindeki heyet Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü Heykel Tarihi Valilik Binasında ziyaret etti.

Başkonsolos Birgelen'den Bursa Valisi'ne ziyaret

Bursa'nın, Almanya ile ilişkilerinin iyi düzeyde seyrettiğini vurgulayan Vali Küçük: "Almanya'nın bizim için yeri farklı. Uzun yıllar boyunca ve hala devam eden sanayi, tarım, tekstil ve turizm alanında ilişkilerimiz üst seviyelerde yer almakta. Türkiye özellikle son iki yılda dünyadaki konumunu her anlamda yükseltti. Bursa, otomotiv ve tekstilin merkezi olmakla birlikte, tarımda coğrafi işaret almış ürünleri olan, doğal ve tarihi güzelliklere sahip çok güzel bir şehir. Şehrimizin 21 tane organize sanayisi var. Ayrıca Teknoloji 4.0'a göre yapılanan Teknolojik Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) kısa süre sonra dev fabrikaların üretime başlayacağı teknoloji üretim merkezi olacak. Bursa, sanayi, tarım ve turizm alanında Türkiye'nin dışa açılan kapısıdır." dedi.

2015 Eylül ayında Türkiye'deki görevine başlayan ve üç yıl boyunca Türkiye'de kalmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkonsolos Dr. Georg Birgelen: " Türkiye'deki görevim sona erdi. Bundan sonra Lübnan'da görevime devam edeceğim. Size veda etmek ve sizleri Almanya'ya davet etmek için Bursa'ya geldim. Sizin de bahsettiğiniz üzere birçok dalda ilişkilerimiz devam etmekte, bundan sonrada artarak devam edecektir. Bizi böyle güzel bir ortamda ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!