Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başkanı zor durumda bırakan fotomontaj

Kocaeli'nin Dilovası Belediyesi Basın Yayın Servisi'nin basına dağıttığı 'Marmaray ziyareti' görsellerinde Ak Partili Başkan Cemil Yaman'ın fotoğrafının fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Hata, yerel basından kaçmadı

Başkanı zor durumda bırakan fotomontaj

Kocaeli'nin Dilovası Belediyesi'nden basın kuruluşlarına servis edilen 'Başkan Yaman'ın Marmaray Ziyareti' başlıklı basın bülteniyle dağıtılan fotoğrafın fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Bu durum yerel basında espri konusu oldu. Belediyeden yapılan açıklamada, "Teknik personelin sehven üzerinde oynamalar yaptığı fotoğraflar verilmiştir" denilerek bunun Ak Partili Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın bilgisi dışında verildiği öne sürüldü.
Dilovası Belediyesi Basın Yayın Servisi tarafından yerel gazetelere servis edilen basın bülteni ve dağıtılan fotoğrafı yakından inceleyen gazeteciler, fotoğrafın fotomontaj olduğunu ve başlarında baretleriyle inceleme yapan gruptan bir başkasının başına Başkan Cemil Yaman'ın fotoğrafının monte edildiğini belirledi. Basın bülteninde de 'Dilovası İlçesi Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ekibinin Marmaray Projesi çalışmalarını incelemek için yerin metrelerce altında teknik gezi yaptığı' belirtildi.

'Başkanın bilgisi dışında...'

Belediyenin basın yayın servisinden gelen e-postayı alan yerel gazeteler hatayı affetmedi. Gebze merkezli yerel gazeteler bunu ağır bir dille eleştirdi.

Fotoğrafla ilgili olarak daha sonra Dilovası Beldesi Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise gönderilen basın bülteninde Başkan'ın ağzından ifadeler kullanılmasına karşın, bunun Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın bilgisi dışında servis edildiği belirtilerek şöyle denildi:
"Marmaray projesi gezisi kapsamında teknik başkan yardımcısı Fatih Dikici başkanlığında bir teknik gezi düzenlenmiştir. Yapılan gezinin resimleri basın servisine verilirken sehven teknik personelin kendince üzerinde oynamalar yaptığı resim verilmiştir. Basın servisi personelinin gözünden kaçan bu hata bilgi yetersizliğinden ve başkan Cemil Yaman'ın bilgisi dışında basına servis edilmiştir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!