Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başkan Vekili Yılmaz'dan öğretmenlere hediye

Öğretmenler Günü çerçevesinde okulları ziyaret eden Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, öğretmenlere dolma kalemi hediye etti.

Başkan Vekili Yılmaz'dan öğretmenlere hediye

Ziyaretlerine Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesi'nden başlayan Refik Yılmaz'ı okul müdürü Nazım Özer ve öğretmenler karşıladı. Öğretmenlerin sadece 24 Kasım'larda hatırlanmasının doğru olmadığını söyleyen Yılmaz, eğitim ve öğretimin yanı sıra öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekti. Yılmaz, "Önemli olan hatırlamak değil, hiç unutmamaktır" diye konuştu.
Eğitim ve öğretime yapılan belediye desteğinden bahseden Yılmaz, okulun tiyatro, sinema gibi faaliyetleri öğrencileri taşımak için otobüs talebine olumlu yaklaştı. Sosyal Yaşam Merkezi ve Kültür Merkezi'nin projeksiyon makinelerini yenileyeceklerini ifade eden Yılmaz, "Yapı denetim testlerinde önceliğimiz okullar ve kamu binaları olacak. Ancak biz daha büyük bir projeyi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bakanlıktan izin almamız halinde yapı test laboratuarı kuracağız. Bu laboratuar kurulduğunda tüm yapı denetimlerindeki maliyetler düşecek. Böylelikle ilçenin depremselliği konusunda ve binalarımızın durumu hakkında elimizde ciddi veriler olacak" dedi.
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, okul ziyaretlerini hafta boyunca sürdürecek.

Başkan Vekili Yılmaz'dan öğretmenlere hediye Başkan Vekili Yılmaz'dan öğretmenlere hediye
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!