Başkan Dündar'la "Has" sohbet

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Halkın Sesi Partisi Yıldırım ilçe teşkilatının düzenlediği "Has sohbetler"in konuğu oldu.

Başkan Dündar'la ''Has'' sohbet

Hamamlıkızık Dağ Yeli Tesisleri'ndeki yemekte Başkan Dündar'ı dinleyen HAS Partililer, merak ettikleri konuları sordu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak 109 mahalle ve 27 köye hizmet sağladıklarını anlatırken, kentin ihtiyaçlarını öncelik sırasına göre tek tek karşıladıklarını söyledi. Osmangazi Belediyesi'nin gerek belediyecilik hizmetleri gerekse ihtiyaç duyulan diğer alanlarda vatandaşın yanında olduğunun altını çizen Başkan Dündar, eğitimden sağlığa, kültür sanattan spora kadar birçok alanda ilgili kurumlara belediye olarak destek verdiklerini kaydetti.
Osmangazi Belediyesi'nin Balkanlar'a desteğinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğinin altını çizen Başkan Dündar, "Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında Balkanlar'da iftar vereceğiz. Bazen Balkanlar'a gösterdiğimiz ilgi yüzünden tenkit ediliyoruz. Bu bakış açısının doğru olmadığını düşünüyoruz. Balkanlar'da yaşayan Müslüman kardeşlerimizle bağlarımız var. Tarihten gelen gönül bağımız, kültürel ve dini ilişkilerimiz var. Orada vereceğimiz bir iftar ya da Osmanlı'dan kalan bir eserin onarımı, çok bir kaynak istemiyor, ama ülkemize bakış açısını değiştiriyor, kardeşlerimize moral veriyor" dedi.
Osmangazi Belediyesi olarak ramazan boyunca 60 binin üzerinde vatandaşa iftar yemeği vereceklerini, binlerce vatandaşa da erzak yardımı yapacaklarını bildiren Dündar, Kosova'da da 2 şehirde bu yıl iftar vereceklerini söyledi.
ADAM GİBİ PLANLAMA
Başkan Dündar, bir soru üzerine Bursa ovası ve kenti saran kaçak yapılaşmayla ilgili düşüncelerini de aktardı. Osmangazi Belediyesi olarak şehircilik akademisi oluşturduklarını ifade eden Dündar, Bursa'nın en önemli ihtiyaçlarından birinin adam gibi planlama yapılması olduğunu kaydetti. Belediye olarak bunun çabası içinde olduklarını anlatan Başkan Dündar, "Modern ve çağdaş Osmangazi'yi oluşturmaya çalışıyoruz. İnşa ettiğimiz otoparklarla şehrin trafik yoğunluğunu azaltırken, Yunuseli-Hamitler bölgesinde yeni Osmangazi'yi kuruyoruz. Bir yandan da Uludağ'da 5 noktanın planlarını yapmaya başladık. İnsanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak gerçekçi bir planlama yapma çabasındayız" diye konuştu.
HAS Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Mollasalih de, yerel seçimlerin ardından kamuoyunun Mustafa Dündar'ın nasıl bir belediyecilik yapacağını merak ettiğini, ancak aradan geçen 2 yılda yapılanların ortada olduğunu söyledi. Mollasalih, Dündar'ın yaptığı hizmetlerin 10 yıl sonra çok daha iyi anlaşılacağını dile getirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!