Başkan Aktaş, o sorun için canlı yayında söz verdi!(ÖZEL HABER)

Bursada Bugün TV ve 94.2 Radyo Bursada Bugün ortak yayınında Furkan Eyikul'un sunduğu Genç Vizyon - Genç Bakış programının ilk canlı yayın konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu.

Başkan Aktaş, o sorun için canlı yayında söz verdi!(ÖZEL HABER)

HABER: BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN

Uludağ Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Prof.Dr.Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleşen canlı yayın programına çok sayıda üniversiteli de katıldı.

Gençlerle bir araya geldiğinde öğrencilik yıllarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı, "Ben iktisat mezunuyum. Özel sektörde yöneticilikte yaptım. Yöneticilik yaptığım süreç mesleğimdi. Şu anda Belediye başkanıyım ancak bu bir meslek değil buna dikkat çekmek istiyorum. Üç dönem İnegöl Belediye Başkanı seçildim. Ardından Büyükşehir'de görev yapmaya layık görüldüm. Önümüzdeki dönemde seçilirsek de tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve şehrin altyapısını bir araya getirerek daha iyi noktalara taşıyacağız" diye konuştu.

Belediye Başkanlığı yaparken sosyal belediyeciliğin ve halka dokunmanın büyük önem taşıdığını ifade eden Alinur Aktaş, "Her hafta en az 2 kez fabrika ziyaretlerim vardır. Ekomoniye şehre dokunmaya çalışırım . Halkın içinde olmadan halkın sorunlarını çözemezsiniz"dedi. Bursa'nın gelişmişlik konusunda hiçbir mazareti olmadığına dikkat çeken Başkan Aktaş; ileri teknoloji ve katma değeri yüksek üretimlere ağırlık verilmesi gerektiğini vurgulayarak teknolojiye ayak uydururken toplumsal değerlerden uzaklaşmamak gerektiğini söyledi.

 'Raylı sistem Görükle ile birleşecek'

Üniversite öğrencileri için bütçe planlamasının önemli olduğuna değinen Alinur Aktaş, " Görükle, öğrenci ağırlıklı bölge. Son 8-10 yılda müthiş bir gelişme gösterdi. Bizim ilk raylı yatırımımız Emek'te yer alan hattın Şehir Hastanesi ile birleşmesi, Uludağ Üniversitesindeki hattın ise Görükle ile birleştirilmesi olacak. Üzüldüğüm bir nokta var; öğrencilerimiz şehir merkezinden çok topuk. Büyükşehir olarak ulaşıma 2 kez indirim sağladık. Ulaşım bizim olmazsa olmazımız. 3 milyon nüfuslu Bursa'nın bu sorunu çözmesi kaçınılmaz" dedi.

Canlı yayında gençlere müjde

Bursada Bugün ekranlarında öğrencilerin dertlerini de dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı,haksız minibüs zamlarından yakınan gençlere konuyu en kısa zamanda çözüme kavuşturacağının sözünü verdi. Keyifli canlı yayın programı Başkan Alinur Aktaş'a çiçek ve plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!