Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başhekim iki koronavirüs hastasını iğneyle öldürdü!

Almanya'nın Essen kentindeki üniversite hastanesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Hastanede ilgili bölümün başhekimi, durumları ağır iki erkek koronavirüs hastasını 'ölüm iğnesi' ile öldürdü.

Başhekim iki koronavirüs hastasını iğneyle öldürdü!

Almanya'nın Essen kentindeki üniversite hastanesinde 44 yaşındaki başhekimi, 47 ile 50 yaşında ve durumları ağır iki erkek koronavirüs hastasını 'ölüm iğnesi' ile öldürdü. Ölümlerin 13 ve 17 Kasım'da gerçekleştiği, başhekimin ise "Hastaların acısını dindirmek istedim" dediği belirtildi.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, doktorun durumu ağır olan her ikisinin yakınlarına, ölüm iğnesi yapmadan önce "Hastanızla vedalaşın" dediği ortaya çıktı.

Essen Savcılığı olayla ilgili harekete geçerken hastane de soruşturma başlattı. Cinayet soruşturması başlatan polisin kayıtlarında "Doktor, iki hastaya hayatlarının son döneminde kasıtlı ve yasa dışı olarak ölüme neden olan ilaç verdi" diye yazılırken hastane de kıdemli başhekimle ilgili soruşturmayı doğruladı.

Hastaneden yapılan açıklamada, "Her iki vakada da doktorun, ölüme yaklaşan iki hastaya ölümü hızlandırmak için ilaç verdiğine ilişkin şüpheler var" denildi.

MAHKEMEDE NEDENİNİ ANLATTI

Essen'deki üniversite hastanesinde Almanya ve çevre ülkelerden gelen ağır koronahastalarının tedavisi yapılıyor. Çarşamba günü gözaltına alınan ve bir gün sonra duruşmaya çıkarılan doktor tutuklandı. Doktorun mahkemede hasta ve yakınlarının daha fazla acı çekmemesi için bunu yaptığını söylediği belirtildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!