Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başbakanımıza layık olacağım

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 22 Nisan'da yapılacak il kongresinde yeniden göreve talip olduğunu açıkladı.

Başbakanımıza layık olacağım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı 22 Nisan 2012 tarihindeki AK Parti il kongresi öncesinde, mevcut başkan Sedat Yalçın adaylığını açıkladı. 2010 yılının Temmuz ayında göreve gelen Sedat Yalçın, Merinos AKKM'deki aday tanıtım toplantısında partililerle buluştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kardeşi Kutlay Arınç'ın da katıldığı programda konuşan Yalçın, 2 yıllık süreçte yeni anayasa çalışmalarından genel seçimlere kadar AK Parti'yi Bursa'da en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını
söyledi. Genel seçimlerde büyük başarılara imza attıklarını vurgulayan Yalçın, "Yeni bir yapılanma ve mevcut kadroları dinamik hale getirmek şart. Bu amaçla AK Parti teşkilatlarında yeni bir sinerji oluşturmak için delege seçimlerine başladık. Bir an bile tereddüt etmeden delegeleri masa başında değil, sandıkta belirledik" dedi.
AK Parti'nin bayrağını dalgalandırmak için 22 Nisan'daki seçimlerde aday olduğunu dile getiren Yalçın, şunları söyledi:
"Partimize oy veren vermeyen her Bursalının il başkanı olacağım. Kadınların, gençlerin, özürlülerin ve yaşlıların sorunlarını çözmek, Bursa'nın dünya kentleri ile rekabet etmesi için Bursa halkına genel seçimlerde söz verdiğimiz 100 yeni projenin takipçisi olabilmek için çalışacağım. İnsanları ötekileştirmemek ve olduğumuz gibi görünmek için 22 Nisan'daki 4. olağan kongremizde aday olduğumu huzurlarınızda ilan ediyorum."

HEDEF 2014 YEREL SEÇİMLERİ
Her kesimin il başkanı olacağının sözünü veren Yalçın, "AK Parti Bursa teşkilatlarının eski ve yeni tüm yöneticileri, üyeleri ve gönüllüleriyle ortaya koyduğu performans bir kişinin değil herkesin başarısıdır. Büyük dava insanı Başbakan ve çalışma arkadaşlarının başlattığı Türkiye'nin değişim ve dönüşüm hareketine katkı koymak için çalıştık. Figüran Türkiye değil, başrolü üstlenen Türkiye'yi hedefliyoruz. Kendi senaryosunu yazan bir Türkiye arzusundayız. Bursa'yı hak ettiği yere taşıyacak dinamik kadroyu
oluşturacağız. Erdemli yönetim anlayışı ile Bursa'lı kucaklayacak olan bu yönetim, şehre önemli katkı sunacaktır. Bize oy verenler kadar oy vermeyenlerin de yönetimi olacaktır. Bu il ve ilçe yönetimlerinin ilk hedefi 2014 yerel seçimleridir. Bursa'nın 17 ilçesindeki yerel yönetimlere AK Parti bayrağını dikmek hedefimiz olacak. Bu göreve hazırız. Başbakanımıza ve AK kadrolara layık olacağım" dedi.
Yalçın, konuşmaların ardından 17 ilçe başkanı ile birlikte partilileri selamladı. Yalçın, davetlilere karanfil dağıttı. Bir partili, Yalçın'a, Başbakan ile birlikte resmedildiği kara kalem portresini hediye etti. 

Başbakanımıza layık olacağım Başbakanımıza layık olacağım Başbakanımıza layık olacağım
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!