Başbakan Yıldırım şehit cenazesinde

Başbakan Binali Yıldırım, "Kürt kardeşlerimizin sorunu, bölücü terör örgütüdür. Bu sorunu çözmenin yolu, bu terör örgütünü bu topraklardan bir daha gelmemek üzere yok etmektir." dedi.

Başbakan Yıldırım şehit cenazesinde

Başbakan Binali YıldırımHakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce  düzenlenen saldırıca şehit olan Topçu Onbaşı Abdulselam Halat için Şanlıurfa  Şehitlik Camisi'nde düzenlenen cenaze töreni öncesinde gazetecilere yaptığı  açıklamada, şehide Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Teröristlerin Abdulselam Halat'ı ömrünün baharında alçakça şehit  ettiğini belirten Yıldırım, görevi milletin huzuru ve güvenliği için gece gündüz  sınır kapılarında nöbet beklemek olan şehidin tek derdinin ülkesinde barış ve  kardeşlik olduğunu söyledi.

Terörle mücadeleye de değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ülkemizin terörle mücadelesi bir beka mücadelesidir. Bu mücadelede 81  milyon vatandaşımız birdir, beraberdir, dimdik ayaktadır. Bayrağımıza,  toprağımıza, devletimize kötü gözle bakanlar, hainlik yapanlar, mutlaka  cezalandırılacaktır. Şehidimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Böyle mübarek bir  günde bir bayram sevincini yasa boğan bu alçaklara dünyayı dar etmek bizim  boynumuzun borcudur. Bu milletin, Kürt kardeşlerimizin sorunu bölücü terör  örgütüdür. Bu sorunu çözmenin yolu, bu terör örgütünü bu topraklardan bir daha  gelmemek üzere yok etmektir. Onun için de bir ve beraber olacağız. Bu mücadelede  omuz omuza birlikte yürüyeceğiz. Bir kez daha şehidimize Allah'tan rahmet  diliyorum. O, iki bayramın bir arada yaşandığı bir günde ruhunu teslim etti. O,  Peygamber Efendimize komşu oldu. Rabbim, bize onun şefaatini nasip eylesin.  Geride kalan başta babası, aile efradı olmak üzere bütün yakınlarına sabır ve  başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!