Başbakan Yıldırım'ın fotoğrafıyla dolandırdılar!

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Menevşe Kar, oturduğu eve karşılık yeni yapılacak apartmandan kendisine 2 daire verilme vaadiyle dolandırıldı. Kar'ın dolandırdığı kişiye güvenme sebebi ise Başbakan Binali Yıldırım'la çekilen bir fotoğraf oldu.

Başbakan Yıldırım'ın fotoğrafıyla dolandırdılar!

Oğlu Fikret Kar ile birlikte oturan Menevşe Kar, arkadaşlarının eski evine karşılık yeni yapılan apartmandan daire aldığını öğrendi. Arkadaşlarının aldığı evin müteahhidi ile konuşan baba- oğul, oturdukları 3 katlı binaya karşılık yeni yapılacak apartmandan 2 daire alacakları yönündeki vaatle anlaştı. Kendisini müteahhit olarak tanıtan G.V., Menevşe Kar ile sözleşme imzaladı. G.V, yaşlı kadından 2 daireye ek olarak 70.000 lira istedi. Menevşe Kar da gelininin altınlarını bozdurup, oğlunun da arabasını satarak, denkleştirdiği 50.000 lirayı G.V.'ye verdi. Sözleşme imzalanmadan G.V., Başbakan Binali Yıldırım ile yan yana olduğu fotoğrafı gösterip, Kar ailesi fertlerinin güvenini kazandı. Parayı aldıktan sonra ortadan kaybolan G.V.'ye ulaşamayan aile, dolandırıldığını öğrendi. Polise giderek, şikayetçi olan Menevşe Kar, G.V. hakkında 'dolandırıcılık' suçlamasıyla dava açtı.

'ALLAH'TAN TAPUYU VERMEMİŞİM'

G.V.'ye, gösterdiği fotoğraf nedeniyle güvendiklerini belirten Menevşe Kar, şunları söyledi:

"Bir arkadaşımız eski evi karşılığında yeni ev almış. Biz de kimden aldığını sorup, o kişiyle bağlantıya geçtik. Ofisine gidip, görüştük. Bize 2000'li yıllarda 'Evim Evim Güzel Evim' isimli programı sunduğunu ve çok sayıda projeyle ev sattığını söyledi. Dizi oyuncusu Pınar Altuğ'la yakın arkadaş olduğunu söyledi. Ayrıca Başbakanımız Binali Yıldırım'la yan yana olan fotoğrafını gösterip, güvenimizi kazandı. 3 katlı evimize karşılık yeni yapacağı apartmandan 2 daire vereceğini, üstüne de 70.000 lira istediğini söyledi. Gelinimin altınlarını bozdurup, oğlumun arabasını satıp, 50.000 lira verdik. 'Kalan 20.000'i de sonra verirsiniz' dedi. Sözleşmeyi imzaladık ancak sözleşme sahteymiş. Paramız gitti. Ne kendisi var ne de 'Yapacağım' dediği apartman. Allah'tan evimin tapusunu vermemişim."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!