Başbakan Yıldırım: HDP'nin Kürtlere verdiği zararın haddi hesabı yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Şu HDP'nin Kürtlere verdiği zararın haddi hesabı yok. Bunlar siyasi parti olamadı. Bunlar PKK terör örgütünün esaretinden kurtulamadılar. Sizlerden Kürt kardeşlerimden oy alıyorlar, talimatı Kandil'den alıyorlar. İradeleri kendi ellerinde değil" dedi.

Başbakan Yıldırım: HDP'nin Kürtlere verdiği zararın haddi hesabı yok

Başbakan Yıldırım, partisince düzenlenen Kars mitinginde vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında Kars'ın 12 seçimde de AK Parti'ye destek verdiğini 13'üncü seçimde de büyük destek vereceğine inandığını belirten Başbakan Yıldırım, "Kars başından beri Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşlığı yaptı. Kars şimdi yeni bir zafere hazır mısınız? 24 Haziran'da şehitlerimiz, gazilerimiz ve cennet vatanımız için yeni bir destan yazacak mıyız? Bayrağın inmemesi ezanların dinmemesi için durmak yok yola devam mı? 24 Haziran Kars için zafer vakti" dedi. 

"TÜRKİYE'DE VE BÖLGEMİZDE MAALESEF EMPERYALİST GÜÇLERİN BİR OYUN PLANI VAR" 

Başbakan Yıldırım, Türkiye üzerinde emperyalist güçlerin her zaman bir oyun içerisinde olduklarını belirterek, "Ayrılıkları gayrılıkları kaldırdık, her türlü ayrımcılığı reddettik. Bütün vatandaşlarımızı baş üstünde tuttuk. Bu ülkede ikinci sınıf vatandaş yok dedik olmayacak dedik. Farklılıklarımızı zenginlik olarak gören bir milletiz. Gözlerimizden dökülen yaşlar hep aynı renktedir. Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara, alçaklara teröristlere fırsat vermeyeceğiz. Kitabımız peygamberimiz bir. Kürt, Türk, Azeri, Caferi ne olursak olalım kıblemiz birdir bizim. Türkiye'de ve bölgemizde maalesef emperyalist güçlerin bir oyun planı var. Bu oyun planında Kürtlerin kanıyla, canıyla bir devlet kurmaya çalışıyorlar. Ama onlar şunu bilmiyorlar; bu topraklarda Kürt de Türk de kardeştir, beraberdir, birliktedir, onlara göz diken de kalleştir. Bunlara hak ettikleri cevabı da sevgili Karslı hemşehrilerim en iyi şekilde verecektir" diye konuştu. 

"HDP'NİN KÜRTLERE VERDİĞİ ZARARIN HADDİ HESABI YOK" 

Konuşması sık sık miting alanını dolduran Karslılar tarafından destek sloganlarıyla kesilen Başbakan Binali Yıldırım, Türk-Kürt kardeşliğine vurgu yaptı. Yıldırım, "Şu HDP'nin Kürtlere verdiği zararın haddi hesabı yok. Bunlar siyasi parti olamadı. Bunlar PKK terör örgütünün esaretinden kurtulamadılar. Sizlerden Kürt kardeşlerimden oy alıyorlar, talimatı Kandil'den alıyorlar. İradeleri kendi ellerinde değil. Uyanık olacağız bize zarar veren dostumuz kim düşmanımız kim iyi bileceğiz. Anlamsız yasakları bir bir kaldırdık. Ne PKK ne FETÖ ne DEAŞ bize bir şey yapamaz, bu milletin birliğini, kardeşliğini bozamaz" ifadelerini yer verdi. 

"DİĞER CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BOŞ BOŞ KONUŞSUN" 

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldığını belirten Başbakan Yıldırım, "24 Haziran'da ilk kez milletvekili seçimiyle Cumhurbaşkanı seçimi aynı gün yapılacak. Seçilen Cumhurbaşkanı sizden yetkiyi alınca hükümetini kuracak. Kars'ın güçlü Meclis'te güçlü bir şekilde vekillerini gönderecek mi? Varsın diğer Cumhurbaşkanı adayları boş boş konuşsun. Boş vaatlerde yalanla dolanla iş olmaz. İnce bizim yaptırdığımız köprüden geçer, bizim yaptıklarımızı yıkmakla tehdit eder. AK Partinin kazandırdıklarını yıkmakla tehdit etsinler. FETÖ'nün dümen suyuna gidenleri bu millet Cumhurbaşkanı yapar mı? Kandil'in önünde diz çökenlere benim halkım prim verir mi? Çukur siyaseti yapanlara müsaade eder mi? Bu millet 15 Temmuz'da Recep Tayyip Erdoğan'ı bağrına bastı 24 Haziranda da bağrına basacaktır. Cumhur İttifakını en güçlü şekilde meclise yollayacağız" diye konuştu. 

"DOĞU EKSPRESİYLE KARS'A 100 BİN MİSAFİR GELDİ" 

Yıldırım, "Biraz da Kars'tan konuşalım. Kars'ın müjdelerini konuşalım. Kars bizim uzaktaki evimiz. Kars'a 16 yılda tam 10 katrilyon yatırım yaptık. Kars'ta 80 yılda yapılan okul sayısının yarısından fazlasını son 15 yılda yaptık. Kars'ta bir adet olan yükseköğretim yurt sayısını 10 adete çıkardık. Kars'ta bir tane olan yüksek öğretim sayısını 10'a çıkardık. Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi bölgenin en önemli hastanesi oldu. Bu yıl içerisinde ameliyathaneyi de tam teşekküllü hale getireceğiz. 250 yataklı Devlet Hastanesiyle beraber 10 tesisi yapıp Karslı kardeşlerimizin hizmetine soktuk. 2002'de 2 tane ambulans vardı şimdi 43 tane ambulans var. Doğu Ekspresi Kars turizm kazandı. Bu sene Doğu Ekspresiyle Kars'a 100 bin misafir geldi" dedi. 

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım miting programının ardından Kars Valiliğine ziyarette bulunarak Vali Rahmi Doğan'dan brifing aldı. 

ARDAHAN'DAN KONUŞTU

Sabah saatlerinde havayolu ile Kars'a gelen Başbakan Binali Yıldırım, buradan helikopterle Ardahan'a geçti. Başbakan Yıldırım, Kongre Caddesi PTT Kavşağında düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mitingde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti İl Başkanı Mutlu Şanlıtürk, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, milletvekili adayları Prof. Dr. Orhan Atalay ve Yüksek Mühendis Halil İbrahim Dursunoğlu ile birlikte vatandaşları selamladı. 

Ardahan'da partisince düzenlenen mitingde vatandaşlarla buluşan Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde Ardahanlılardan destek istedi. 

Mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, "AK parti milletin partisidir. Milletin bağrından çıkmıştır. Birliğin, kardeşliğin partisidir. Bizim siyasetimizde tek bir şey vardır; insanımızın güler yüzünü görmek, insanımızın hizmetini görmek ülkemizi kalkındırmak. Hiçbir terör örgütü hiçbir darbe girişimi bizim bu kutlu yürüyüşümüzü asla durduramaz. Bizi millet yolundan asla döndüremez. El ele vereceğiz. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın yanında dimdik durduk. İnanıyorum ki Türkiye tarihi bir dönüşüme hazırlandığı dönemde Ardahan sabırsızlanıyor, gün sayıyor iple 24 Haziran'ı çekiyor" diye konuştu. 

"Farklı düşünceler farklı inanışlar birbirimizin hakkına hukukuna saygı göstermeye engel değil" diyen Başbakan Yıldırım, "Farklılığımızı hep zenginlik olarak gördük. Hepimiz geleceğin Türkiye'si için hedeflerimizi projelerimizi milletimize anlatıyoruz. 24 Haziran seçimleri ülkemize inşallah hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bölgeye terörden arındırıncaya kadar yaylasına dağına şehrine ovasına rahatlıkla can korkusu gelmeden bütün vatandaşlarımızın gitmesini sağlayıncaya kadar terörle mücadelemiz tüm hızıyla devam edecek. PKK bölücü terör örgütünün Kürt kardeşlerimiz diye bir derdi yok. Böyle bir sorunu yok. Ancak Kürt kardeşlerimizin de Türk kardeşlerimizin de Azeri Kardeşlerimizin de PKK gibi bir sorunu var. Bu sorunu sizin gündeminden çıkarmak bizim boynumuzun borcu. Proje terör örgütleri onların taşeronları şer mihraklar hiçbir zaman bizi dize getiremeyecekler. Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkelerine arasına mutlaka sokacağız. Bunda kararlıyız. Aşkla şevkle heyecanla sizin hukukunuza sahip çıkacağız. Demokrasimizi özgürlükleri ekonomiyi birlikte geliştireceğiz. Dama bir ve beraber olacağız. 16 yıldır gücümüzü sizden alıyoruz" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!