Başbakan Yıldırım'dan Rıza Sarraf açıklaması

Başbakan Yıldırım, ABD'de devam eden davada tanık olarak ifade veren işadamı Rıza Sarraf'la ilgili ''İlk ifadesinde korktuğu için farklı şeyler söylediğini ifade ediyor mahkeme deyince de korktum onun için ifademi değiştirdim diyor. İnşallah içinde bulunduğu bu yanlıştan döner. Bu dava hukuki olmaktan çıkmış tamamen siyasi bir şekle dönüşmüştür'' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Rıza Sarraf açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Sancaktepe'de 1915 Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitlik Parkı'nın açılışında konuştu.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''(Kemal Kılıçdaroğlu) Elindeki belge dediğin ne varsa götür mahkemelere ver kardeşim. Çamur at izi kalsın politikasına artık son ver. Ama onlarda bu yürek olmaz. Saldırıların başrolunde Ana Muhalefet Partisi Başkanı Kılıçdaroğlu, senaryonun koltuğunda da FETÖ var. 2009 yılından beri bu partinin başında 9 seçime girdin mi? Hangi seçimi kazandın bugüne kadar? Her seçimde kazanmazsan bu sefer istifa edeceğim dedin. Hiç gören oldu mu? Seçim bitti iş bitti. Önce dürüst olacaksın. Millete verdiğin sözün arkasında duracaksın. Dün SSK'yı bugün de CHP'yi israfa sürüklüyorsun. Ana muhalefet partisinin bugünlere düşmesine milletin gönlü razı gelmez. Buradan bir kez daha söylüyorum. Ey Kılıçdaroğlu, heybende ne varsa dök de rahatla. İşi arkası yarın tefrikalarına çevirme. İşin gücün terör örgütlerinin dümeninde atıp tutmak. FETÖ'cülerin büyüsüne kapılmış gidiyorsun. Türkiye'nin siyasi tarihine de tecrübeli iftiracı olarak kaydedileceksin. Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini küresel sömürge güçlerinin arka bahçesine çevirdin.

SARRAF'IN İFADESİ

Hiçbir zaman Türkiye'nin menfaatine zarar verecek bir işin içinde olmadık. Bunlar bir adamı almışlar konuşturuyorlar. Onun işi de karakolda doğru söyler mahkemede şaşar hesabına döndü. İlk ifadesinde korktuğu için farklı şeyler söylediğini ifade ediyor mahkeme deyince de korktum onun için ifademi değiştirdim diyor. İnşallah içinde bulunduğu bu yanlıştan döner. Zaten kendi de hapisten çıkmanın en kolay yolu satmak diyor. Satarım alıcısı olursa. Bu dava hukuki olmaktan çıkmış tamamen siyasi bir şekle dönüşmüştür. Amaç Türkiye'yi Türk ekonomisini sıkıştırmaktır.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!