Başbakan Yıldırım askerlerle iftarda buluştu

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak'ta askerlerle iftarda buluştu. Binali Yıldırım burada açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım askerlerle iftarda buluştu

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak'ta askerlerle iftarda buluştu. Yıldırım, Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda açıklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, bölücü terör örgütünün artık çocukları dağa çıkaramadığını belirterek, "Yavrularımızın yönü artık dağa değil, geleceğe yöneliyor. Çocuklarımızın dağa çıkarılma oranı sıfıra indi. Terör milletin gündeminden çıktı, kaçacak delik arıyor. Deliklerine de girdik, inlerine de girdik" dedi. 
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Şırnak İl Teşkilatı'nın seçim çalışmaları çerçevesinde düzenlediği mitinge katıldı. Adliye Meydanı'nda düzenlenen mitinge Şırnaklılara hitap eden Yıldırım, Türkiye'nin her şehrine sevdalı olduklarını belirterek, Şırnak'ı Antalya'dan Siirt'i Sinop'tan, Hakkari'yi Bursa'dan ayrı düşünmediklerini ve düşünmeyeceklerini vurguladı. Cizreli Mele Ahmet Ceziri'nin, "Biz tek hürriyetiz, biz aynı kaynaktan türemiş aynı isimleriz" dediğini anımsatan Başbakan Yıldırım, kendilerinin de vatandaşlıktan önce "kardeşiz" demelerinin sebebinin bu olduğunu kaydetti. Türkiye'de yaşayanların tarihi ve medeniyeti birlikte inşa etmiş, ortak inanç ve tarihin çocukları olduğunu anlatan Yıldırım, "Aynı beden, aynı ruhuz, Anadolu topraklarının insanları olarak bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk, birlikte Türkiye olduk. Bu topraklarda söylenen türküler bize can olmayı, canan olmayı, candan olmayı öğütledi. Bizi kardeş yapan peygamber efendimize, rabbimize hamdolsun diyoruz. Dünya alem bilsin ki, Türk de biziz, Kürt de biziz. Zaza da biziz, Arap da biziz, Türkmen de biziz, Çerkez de biziz. Doğu da bizim batı da bizim, İzmir de bizim Van da bizim, Türkçe de bizim Kürtçe de bizim. Bizler Alparslan'ın, Selahattin'in torunlarıyız. Biz birlikte aynı kıbleye yöneldik, yan yana saf tutuyoruz. Biz bu ülkenin her köşesine her insanına muhabbetle bağlıyız. Bu ülkenin her vatandaşı başımızın tacıdır. Her türlü bölücülüğü, ayrımcılığı kabul etmiyoruz, ret ediyoruz. Türkiye, ay yıldızlı bayrak, bu devlet hepimizindir. Bu gerçek hiç değişmeyecek" dedi. 

"ŞEHİRLERİMİZ DE DAĞLARIMIZ DA BİZİMDİR" 
Bölgenin terörden çok çektiğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Dağlarımızda eskiden davarımızı, malımızı yayamıyorduk, dağlar ıssızlaşmıştı. Terör geçit vermiyordu. Şimdi şehrimiz de, dağımız da bizimdir, bizim olmaya devam edecektir. Çocuklarımızı dağa çıkaranlar, ellerine silah verenler, en çok bu memleketin siz asil evlatlarına, Kürt kardeşlerime zarar verdiler. Bu bölgenin çocukları okumasın, cahil kalsın diye okulları yaktılar. Yolları tünelleri bombaladılar, işçileri kaçırdılar, iş makinelerini yaktılar. Size zarar verdiler, bu ülkenin asil vatandaşlarına zarar verdiler. Evladı dağa çıkan annenin, çocuğuna hasret kalmış babanın acısını kim anlayabilir. Bu memleketin evladını dağa çıkaran, kalem tutması gereken ellere silah tutuşturan alçak bölücü terör örgütünden hesap sorma vakti gelmiştir. Biz sadece rabbimizin huzurunda eğiliriz. Hiçbir alçağın karşısında eğilmeyiz. Terörün can evinden vurduğu annelerin acısını dinsin istiyoruz" diye konuştu. 

"TERÖR KAÇACAK DELİK ARIYOR" 
Başbakan olduğu gün, terörü milletin gündeminden çıkaracaklarını söylediğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi: 
"Hamdolsun terör milletin gündeminden çıktı, kaçacak delik arıyor. Deliklerine de girdik, inlerine de girdik. Bu milletin gençlerinin, körpe evlatlarının hayatını karartan bu alçaklara bulundukları her yerde dersini verdik, vermeye devam ediyoruz. Annelerin gözyaşlarını dindirerek, terörün gençlerimizi kullanmasına artık izin vermeyeceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bölücü terör örgütü evlatlarımızı artık dağa çıkaramıyor. Yavrularımızın yönü artık dağa değil, geleceğe yöneliyor. Çocuklarımızın dağa çıkarılma oranı 'sıfıra' indi. Hiçbir evladımızı artık terör örgütü dağa çıkaramıyor. Devlet sağduyusu ile bölge insanına el uzattı. Bütün nifakları ortadan kaldırıyoruz. Kürt kardeşlerin gönlüne sevgi, samimiyet ekiyor, kardeşliğimizin filizlendiğini işte burada görüyorum." 

"BUNLARI İPİ DIŞARIDA, BAŞKALARININ ELİNDE" 
Meselenin Kürt meselesi olmadığına dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, şunları kaydetti: 
"Mesele Türkiye'nin güçlenerek, büyümesini engellemektir. Mesele Türkiye'nin insan zenginliğinin her alanda gelişmesinin hazmedilemesidir. Bu örgütler proje örgütüdür. Bunların ipi dışarıdadır, başkalarının elindedir. Bunların Kürtler diye bir sorunu yoktur, Kürtlerin PKK diye bir sorunu vardır. Bu sorunu da hallettik bundan sonra aramıza bu alçak terör örgütünü sokmayacağız. Biz birlikte Türkiye'yiz, değerli kardeşlerim gözlerimizin rengi, saçlarımız, ten rengimiz, etnik kimliğiniz farklı olabilir, Türk, Kürt, Arap olabiliriz, ama gözlerimizden akan yaşın rengi aynıdır. Acılar, üzüntüler, sevinçler aynıdır. O halde bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız." 

"Cumhurbaşkanı adayları ağız birliği yapmış"

Başbakan Binali Yıldırım, cumhurbaşkanı adaylarının ağır birliği yaptıklarını ve yatıp kalkıp Tayyip Erdoğan dediklerini belirterek, "Tayyip Erdoğan ile ne alıp veremediğiniz var. Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir iş var, 15 senedir gece gündüz demeden memleket için çalışmak. Yalan dolan her şey var. Yerli arabayı yapmayacağım, Kanal İstanbul'u iptal edeceğim diyor. Senin gücün, aklın yetmez bu projelere. Buna 81 milyon izin vermez" dedi. 

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Şırnak İl Teşkilatı'nın seçim çalışmaları çerçevesinde düzenlediği mitinge katıldı. Adliye Meydanı'nda düzenlenen mitinge Şırnaklılara hitap eden Yıldırım, AK Parti'nin milletin, demokrasinin, hukukun, üretimin, kalkınmanın ve istihdamın partisi olduğunu belirtti. "Önce insan" diyerek yola çıktıklarını anlatan Yıldırım, vatandaşlara hizmet etmek, Türkiye'ye de eserler kazandırmak için 15 yıldır çalışıp, çabaladıklarını ifade etti. Çukur siyasetinde Şırak halkının isyana davet edildiğini anlatan Yıldırım, "Binaları, Şırnak'ı, Silopi'yi yerle bir ettiler. Yıkılan binalar daha güzel yapılıyor. Ama yıkılan gönüller, kaybolan canlar geri gelmiyor" dedi. 

"O DAĞLARA GİTMEK YÜREK İSTERDİ" 
Her bölge ve şehre mutluluk ile refah getirmenin en önemli işleri olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, "2002'den beri Şırnak bizimle birlikte oldu. İnanıyorum ki Türkiye'nin tarihi bir değişime hazırlandığı bir zamanda yine Şırnak bizimle birlikte olacak, AK Parti ile birlikte olacak, Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte olacak. 24 Haziran'da seçimlerle birlikte daha güçlü bir meclis, daha güçlü bir hükümet, daha güçlü bir Türkiye için Şırnak gün sayıyor. 24 Haziran seçimlerinde iktidar daha güçlü olacak, istikrar sürekli olacak. Türkiye'yi daha ileri hedeflere muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte taşıyacağız. Milli birliğimizi, kardeşliğimizi, toplumsal huzurumuzu daha da sağlamlaştıracağız. Daha az bürokrasi, daha çok iş ve daha fazla yatırımla Şırnak'ı ve Türkiye'yi şaha kaldıracağız inşallah. 24 Haziran zaferiyle ekonominin çarkları daha da hızlı dönecek. İş dünyamızı, gençlerimizi, iş kadınlarımızı küresel ölçekte söz sahibi yapacağız. Türkiye'nin cazibesini daha da arttıracağız, yerli ve küresel yatırımların önünü açacağız. Kadın girişimciliğini arttıracağız. Birkaç yıl önce Cizre'den Şırnak'a gelirken, Cudi Dağı'nda tünellerin temelini atmıştım. O günler o dağlara gitmek yürek isterdi. Gittik o dağlara dedik ki, 'Bayrağımız burada da dalgalanacak.' İşte şimdi Cizre-Şırnak yolu tamamlanıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir yol oluyor. Yol kısalıyor, konfor artıyor. 4 tünel var. Büyük projelerle dev yatırımlarla dünyanın gıpta ile izlediği yeni bir Türkiye var önümüzde. Çok büyük yatırımlar yaptık. Şırnak-Van, Şırnak-Siirt yolu terörden dolayı 10 sene gecikti. Ama şimdi 2 sene içerisinde bu yolu da açıyoruz" diye konuştu. 

"81 MİLYON İZİN VERMEZ" 
Cumhurbaşkanı adaylarının ağız birliği yaptığını ve yatıp kalkıp Tayyip Erdoğan dediklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti: 
"Tayyip Erdoğan ile ne alıp veremediğiniz var. Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir iş var, 15 senedir gece gündüz demeden memleket için çalışmak. Dikili bir ağacınız mı var, taş üstüne taş mı koydunuz. Hangi eserlerinizi anlatıyorsunuz. Yalan dolan her şey var. Ne diyor, 'Yerli arabayı yapmayacağım, projeyi iptal edeceğim.' Senin gücün yeter mi yerli arabayı iptal etmeye, Kanal İstanbul'u iptal etmeye. Senin gücün, aklın yetmez bu projelere. Buna 81 milyon izin vermez. Pensilvanya'dan, Kandil'den işaret alanlar bizim hassasiyetimizi anlayamazlar. Biz sizlerle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizim gönlümüz de gözümüz de milletimizle beraberdir. Bizim aklımız da kulağımız da milletimizle beraberdir." 

"EL ELE GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ" 
Şırnak'a 16 yılda 14 milyar lira yatırım yaptıklarına da dikkat çeken Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Şırnak'a 3 bin 112 adet yeni derslik yaptık. Derslik başına düşen sayı 51' den 30'lara geriledi. Halen 130'un üzerinde okul inşaatı devam ediyor. Terör örgütü çukur olaylarında 6 bin iş yeri ve konutu yerle bir etti Şırnak'ta bunları yeniden yapıyoruz. Şırnak genelinde11 bin konutu yeniden yapıyoruz. Bu alçaklar o çukur olaylarında 29 camimizi de, ibadethanemizi de yerle bir ettiler. Bunlar da iman yok, Allah korkusu, kitap korkusu yok bunlarda. 2008'de Şırnak'a üniversite kurduk. Şırnak'ta 2002'de bir tane ambulans vardı, şimdi 51 ambulans var. İşte AK Parti farkı bu. Şırnak'ta 6 hastane, 47 sağlık tesisini yapıp, hizmete aldık. 75 yataklı Şırnak devlet hastanesi kadın ve doğum ek bloğunun yapımı da devam ediyor. Şırnak'ta 2002'de AK Parti'den önce sadece 25 kilometre bölünmüş yol vardı, buna 15 yılda 161 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, gönülleri birleştirdik, Türkiye'yi birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz. 8 yol çalışmamız da devam ediyor. 11 tane de yeni yol projemiz var. Şırnak'a Şerafettin Elçi Havalimanını kazandırdık. Habur'a lojistik merkezi kuruyoruz. Şırnak'ta bugüne kadar 4 bin 800 konutu sahiplerine teslim ettik. 6 bin 300 konutun yapımı sürüyor, yakın zamanda teslim edeceğiz. 

Cizre'ye de yeni bir stadyum yapacağız. Şırnak şehir merkezi, Şenoba, ve Balveren beldeleri ile İdil ve Silopi ilçelerinin içme suyu ihtiyacını karşıladık. Ballı, Uludere, Kavşaktepe barajlarının yapımı devam ediyor. Hükümetlerimiz döneminde Şırnak'a toplam 554 milyon TL tarımsal destek verdik. 16 yıldır yaptıklarımızı biliyorsunuz. Burada zaman kısa, şunu söylemek istiyorum, bu hizmetlerin artarak sürmesi için hedef 24 Haziran. Güçlü meclis, güçlü hükümet ve güçlü Türkiye için hedefimize adım adım ilerliyoruz. Sizlerle el ele, gönül gönüle geleceği inşa ediyoruz." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!