Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Bursa'da işçilerle bir araya geldi

Babakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, DOSAB'ta faaliyet gösteren Bursalı Tekstil çalışanlarıyla buluştu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Bursa'da işçilerle bir araya geldi

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve partililele birlikte DOSAB'da faaliyet gösteren Bursalı Tekstil çalışanlarıyla biraraya geldi. İşçilere hitap eden Çavuşoğlu, dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkenin itibarını tüm dünyada sağladığının altını çizerek, "Bakın ben milletvekili hayatımda 3 defa kalp krizi geçiren işçimiz, diğeri Kazakistan'da kaza geçiren bir kardeşimiz, yine Slovakya sınırında kalp krizi keçiren bir kardeşimizi ambulans uçakla aldırıp Türkiye'ye getirerek tedavisini yaptırdık. Türkiye artık eski Türkiye değil" dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Öncelikle her şey Türkiye'de başlıyor. Türkiye iyiyse bütün bir ümmet coğrafyası iyidir. Bu millet bunlara memleket teslim etmedi, etmeyecek. Zaten onun için de hep geriyi işaret ediyorlar çünkü bunlar şimdiki mevcut hükümet modelinin açıklarından yararlanarak bazen darbelerle, muhtıralarla, vesayetlerle bir şekilde iktidara ortak oluyorlardı. Oradan nemalanmaya çalışıyorlardı. Yeni dönemde Allah'ın izniyle vesayetin tüm kanallarını kesiyoruz. Koalisyonlu yıllar bitiyor, dolayısıyla Türkiye daha hızlı bir şekilde önüne bakacak'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Türkiye yıllar sonra yerli araba projesi ile yola çıkıyor, birileri bunu durdurmak vaadiyle milletimizin karşısına çıkıyor. Bu cesareti nereden ve kimden buluyorlar. Niye bunu yapıyorlar, kimin sesi bunlar" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde tekstil fabrikasında işçilerle öğle yemeğinde buluştu. Gelinen noktada Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Artık o koalisyonlu dönemler geride kaldı. Artık o vesayet ve darbe dönemleri de geride kaldı. Ekonomik krizlerin olduğu dönemler geride kalacak. Pazar günü siz oy sandığına gittiğinizde bilecekseniz ki bir hükümet iş başında olacak, bir meclis fonksiyonunu ifa edecek, Türkiye'yi kalkındıracak ve büyütecek. Bizim buna ihtiyacımız var. Çok zaman kaybettik, patinaj yaptık yerimizde çok saydık ve çok kan kaybettik. Çünkü bizimle beraber yola çıkan ülkeler bizden fersah fersah öteye gitti. Bize yaptırmadılar veya içimizdeki cesareti olmayan siyasetçiler yaptırmadı" dedi. 

Muhalefeti görünce bir Türk vatandaşı olarak üzüldüğünü dile getiren Çavuşoğlu, "Bugün rakiplerimize bakın, ben bunları görünce bir Türk vatandaşı olarak üzülüyorum. Bu ülkede bütün insanımızın bundan üzüntü duyması gerekiyor. Türkiye yıllar sonra yerli araba projesi ile yola çıkıyor, birileri bunu durdurmak vaadi ile milletimizin karşısına çıkıyor. Bu cesareti nereden ve kimden buluyorlar. Niye bunu yapıyorlar, kimin sesi bunlar? Bunları görmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz sene sizlerin kıymetli oylarıyla sistem değişikliğini bu ülke kabul etti. Daha yeni getirdiğimiz sistem hangi avantajları sağlayacak, Türkiye'ye nasıl bir kazanım getirecek? Daha bunları görmeden millet iradesini bir anda yok sayarak niye bize gerisini vaat ediyorlar. Neden Kanal İstanbul projesini, hızlı treni kaldırmaktan bahsediyorlar. Neden TİKA'yı kapatmaktan söz ediyorlar" diye konuştu. 
Bu ülkenin kalkınmasını ve büyümesini istemeyenlerin olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Biz bunu anlıyoruz da içimizde siyaset yapanlar neden böyle davranıyor? Açık net söylüyorum. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan varlığını koruduğu müddetçe bir şekilde ona karşı kazanamayacaklarını biliyorlar. Kazanamayacaklarını bildikleri için de çıldırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı adeta ülkeye düşmanlık seviyesine getirmiş bunları. Ben bunlara yazık diyorum. 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ülke mahvolsun, işgal olsun, hatta batsın' diyenler olduğunu görüyoruz muhalefetten. Son günlerde ortaya çıkan hadiseleri görünce şaşırıyorum ben. Mesela CHP Cumhurbaşkanı adaylığını koyuyor. Adaylığını koyar koymaz nereye koşuyor? Beklersiniz ki Yalova'ya aile ocağına gitsin, orada milleti ile bütünleşsin. Doğruca Edirne'ye Selahattin Demirtaş'ın dizinin dibine koşuyor. Ne akla ihtiyacın var Selahattin Demirtaş'tan. Selahattin Demirtaş'ın bu millete ne faydası olmuştur. Kan, gözyaşı ve gençlerimizin toprağa düşmesinden başka. Kendimizi ve Cumhurbaşkanımızı sizlere emanet ediyorum. 24 Haziran'da bize sahip çıkın, çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Çavuşoğlu, konuşmasının ardından sıraya girerek kendi yemeğini aldı ve işçilerle öğle yemeği yedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!