Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa Gürsu Adrenalin Park'ın açılışını yaptı

Gürsu Belediyesi'nin Bursa'ya kazandırdığı 'Gürsu Adrenalin Park' açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, diğer partilerin milleti sadece seçim dönemlerinde hatırladığını söyledi. 

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa Gürsu Adrenalin Park'ın açılışını yaptı

Gürsu Adrenalin Park, doğa ve adrenalin tutkunlarını ağırlamayı başladı.

Gürsu'nun turizminin gelişimini sağlamak amacıyla, Gürsu Belediyesi tarafından Ericek'te oluşturulan ve bir ilk olma özelliği taşıyan adrenalin park, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun katılımıyla hizmete açıldı. Rengarenk bungalov evleri, yaz kış muhteşem göl manzarasıyla doğa severleri kendine hayran bırakacak olan adrenalin parkın açılında konuşan Başbakan Yardımcı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün baktığınızda geçmiş dönemin iktidarları, hiç sıkıntı çekilmemiş hiçbir şey yaşanmamış gibi karşımıza çıkarak aklımızla alay ediyorlar. AK Parti iktidarının yaptıklarını küçümsemeye çalışıyorlar. AK Parti'nin yaptıklarını balçıkla sıvayamazsınız. Güneş balçıkla sıvanmaz. AK Parti sağlıktan eğitime, ulaşımdan sosyal alandaki yatırımlara kadar hizmet veri. Bunlar sadece milleti seçim dönemlerinde hatırlıyorlar. Seçim döneminde hatırladıkları millete geçmişte yaptıklarını unutmaları için şirinlik yapıyorlar. Bunların beyanname sayfalarında bir tane FETÖ göremezsiniz. Bir tane PKK göremezsiniz. Bugünlerde kimler kimlerle beraber bir bakın" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'i eleştirmesine değinen Çavuşoğlu, "Başarılı operasyonlara imza atan komutanın apoletlerinin sökecekmiş. Gafil, bu millet sana onu söktürmez. Ben eminim ki teröristler onun apoletlerini sökmek ister. Sen necisin, sen kimsin? Suçu ise cumhurbaşkanının katıldığı yemeğe onun da katılmasıymış. Ne yapsaydı milletin seçtiği cumhura sırtını mı dönseydi. Eskiler özlüyorsunuz değil mi? Eskiden apoletliler siz ne zaman isterseniz devreye girer vesayeti kurar iktidarı ele alırdınız. Yok öyle yağma. Bundan sonra çalışacaksınız. Proje göstereceksiniz, milleti ikna edeceksiniz. Öyle alırsınız iktidarı. onuda yapamayacaksınız. Çünkü dün ne yaptınız ki. Terörist cenazesinde ağlayanlar, bugün bizim karşımızda vatan millet sevdalısı kesiliyorlar. Dün vatan bölünmez sözünden tiksindiğini söyleyenler, bugün Türkiye'de milletin iradesini temsil etmek için ortaya çıkıyorlar. Kimi kandırıyorlar" dedi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise, "Eğlence unsurunun da olduğu doğa turizminin gelişmesi hedefiyle oluşturulan adrenalin park bünyesinde, tam otomatik olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık tırmanma parkuru, atv safari parkuru, arama kurtarma ve dağcılık eğitimleri için çok amaçlı yapay duvar, kampçılık alanı, zipline, gölet sporları alanı, yamaç paraşütü başlangıç eğitim alanı ve seyir alanları yer almaktadır. Gürsu, doğal zenginlikleriyle sunduğu olanaklarla doğa ve adrenalin tutkunlarının gözde merkezleri arasında yerini almış durumda. Doğa sporları alanında önemli alternatif merkezler arasında yer alan Gürsu'nun simgesi olacak adrenalin parkı her anlamda konforlu hale getiriyoruz" şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından açılışı yapılan adrenalin parkındaki trap ve okçuluk poligonunda Bakan Hakan Çavuşoğlu atış yaptı. 

"Eskiden köşklerde hükumet kurup hükumet yıkarlarmış" 

Gürsu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yatırımların toplu temel atma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Eskiden bunlar köşklerde hükümet kurup hükümet yıkmışlar. Manşetleriyle hükümet kurup hükümet yıkmışlar. Ama nafile onlar eskide kaldı' diye konuştu. 

Gürsu Sporcu Fabrikası ve Gürsu'ya kazandırılan okulların açılışlarıyla Hasta Sağlığı Merkezi (HASAM) temel atma töreni vatandaşların yoğun katlımı ile gerçekleşti. Temel atma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bizim bu millete sevdamız var. Aşk ile koşan yorulmaz kadrolara sahibiz. Bursa'nın Türkiye'nin dört bir yanına hastaneler sağlık ocaklar yapıyoruz. Bunlar Türkiye'de hayaldi. Ama biz bunları başardık. 24 Haziran'dan itibaren de daha güzel yatırımlarla devam edeceğiz. Karşımızdaki muhalefet anlayışı çok farklı. Bizim yaptıklarımıza karşın bende bunu yapacağım diye gelmiyor. Mütareke basını Mersin'deki şehir hastanesine giderek oranın itibarını, AK Parti'nin itibarını yıpratmak için tiyatro oynuyor. Bunlarda bu ülkeyi yönetmek üzere yola koyulanlar. Kardeşim güneş balçık ile sıvanır mı? Güzele güzel demeyenin yapılan işe yaptı demeyenin olduğu bir yerde kalpler kötü kardeşim. Bunlar köşklerde hükümet kurup hükümet yıkmışlar. Manşetleriyle hükümet kurup hükümet yıkmışlar. Ama nafile onlar eskide kaldı" diye konuştu. 
Millete hizmetkar olma anlayışı ile yola çıkmış kadrolar olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, "Biz efendilik taslamak için değil, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile hareket ediyoruz. Yıllardır o sebeple adalet adına hareket ediyoruz. Ama birileri ilerisini göremiyor. Bu ülke çok enerji kaybetti. Bu ülke çok önceden yapılması gereken yatırımlar ertelendiği için büyümekte geç kaldı" dedi. 

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise, görevi başında şehit edilen eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın verdiği sözleri tek tek yerine getirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Verdikleri sözlerin yüzde 90'ını yerine getirdiklerini söyleyen Işık, "İnşallah geriye kalan yüzde 10'u da tamamlayacağız. Şehit belediye başkanımızın hayaliydi. Gürsu'ya bir devlet hastanesi yapmak. Bu anlamda herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Temel atma töreninin ardından protokolün hepsi daha sonra Cüneyt Yıldız'ın kabrini ziyaret etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!