Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa'da temel atma törenine katıldı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Otursanız aynı masa etrafında çay içmeyecek adamlar bir araya geldi. Hepsi birlikte PKK'nın siyasi temsilcisi olan bir siyasi partinin eş başkanının durumuna ağlıyorlar. Bunların derdi başka. Bunların derdi ülkeyi kalkındırmak değil, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de gerisi tufan önemli değil.' Anlayış bu." dedi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa'da temel atma törenine katıldı

Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Orhaneli ilçesine bağlı Akalan Mahallesi'ni ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Çavuşoğlu, daha sonra TOKİ tarafından yapılacak 148 konutluk projenin temel atma törenine katıldı.

Türkiye'nin dünya ekonomileri arasında 17. sırada bulunduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, ülkenin tüm saldırılara karşı güçlenerek yoluna devam ettiğini söyledi.

 Milletin lideriyle bütünleşmeye devam ettiğini, ülkenin de kalkınmasının sürdüğünü anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Şimdiye kadar 81 ilde 834 bin 874 konut yapmışız. Bunları yaparken daha çok dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak üzere sosyal proje olarak düşünmüş ve bu şekilde gerçekleştirmişiz. Dolayısıyla ev sahibi olmayan, bunun hayalini kuran çok sayıda vatandaşımızın artık başını sokacak evleri var. Bugün temelini attığımız projeyle 148 hanemiz daha ev sahibi olmanın huzurunu yaşayacak." 

Konuşmanın ardından butona basılarak projeye ilk harç döküldü.

- "5 benzemez bir araya geldi"

Daha sonra Orhaneli Ürün Paketleme Tesisi'nin açılışına katılan Çavuşoğlu, 24 Haziran'dan sonra vesayet döneminin sona ereceğini ifade etti.

24 Haziran'dan sonra yeni siteme geçileceğini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye kutlu yürüyüşüne devam edecek. AK Parti iktidarı her türlü tuzağa, oyuna rağmen 16 yılda bu ülkeyi 3,7 kat büyüttü ama şimdi artık bundan sonra daha fazlası olacak. 5 benzemez bir araya geldi. Otursanız aynı masa etrafında çay içmeyecek adamlar bir araya geldi. Hepsi birlikte PKK'nın siyasi temsilcisi olan bir siyasi partinin eş başkanının durumuna ağlıyorlar. Bunların derdi başka. Bunların derdi, ülkeyi kalkındırmak değil, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de gerisi tufan, önemli değil.' Anlayış bu. Ne vaat ediyorlar bize? Bugünkü sistemi devam ettireceklerini söylüyorlar. Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı. Geçti onlar... Millet artık gözünü açtı. Sizlerin apoletler, yargı vesayetçileri tarafından güç devşirerek milli iradeyi tasallut altına aldığınız dönemler gitti."

- "Millet ne derse o olacak"

Çavuşoğlu, muhalefet partilerinin eskiye dönüş hayallerinin olduğunu belirtti.

Darbelerin ve ekonomik krizlerin yaşandığı, milletin ötekileştirildiği günlere özlem olduğunu kaydeden Çavuşoğlu,  "CHP seçim beyannamesini açıklamış. Eğitim için taahhüt ettiği şey 1+8+4 modeli. 28 Şubat dönemine dönmek istiyor. Meslek liseleri, imam hatip liseleri kapansın isteniyor. Türkiye 2 bin yıllık kadim bir geçmişe sahip. Bakmayın birileri meydan meydan dolaşıp 'koca koca Osmanlı şeker bile yapamadı' dediğine. Hayatında hiç akide şekeri yememiş adamdan bu beklenir zaten. Bunlar bizim tarihimize, geçmişimize, değerlerimize yabancı. Ondan da ötesi düşman. Bu kadar açık ve net. Bu ülkenin gerçek sahibi millet. Millet ne derse o olacak. Ötekilerinin dediği lafügüzaf." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından tesisin açılışını gerçekleştiren Çavuşoğlu, daha sonra ilçe merkezindeki esnafı ziyaret etti.

İftara katıldı

Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesinin Orhaneli Meydanı'nda düzenlediği iftar programında, AK Parti'nin, milletle olan bağını sadece seçimde hatırlayan bir parti olmadığını söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'de son 16 yılda hayal bile edilemeyecek hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Çavuşoğlu, "Bu süre zarfında Türkiye'yi yaklaşık 4 kat büyüttük. Her alanda değişim, dönüşüm yaşandı." diye konuştu.

- "Kendimizden eminiz"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne değinen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"İstedik ki Türkiye sürekli ayaklarına pranga vurulan, zaman kaybeden, enerjisini hiçe sarf eden, 15 aylık koalisyon hükümetleriyle idare edilen ülke olmaktan çıksın. Tamamen yüksek ufukları kendisine hedef etsin ve gelişsin, büyüsün. Şükürler olsun, sizler bu sistemin değişikliğini sağladınız. Şimdi önümüzde 24 Haziran'da değiştirdiğimiz bu sistemle sizleri buluşturacağız. Biz kendimizden eminiz. Getirdiğimiz sistem bu ülkeyi şaha kaldıracak. Bu sistem ülkenin zaman kaybetmesine fırsat vermeden, gelecek nesiller için daha müreffeh ve bizim için de standartları çok daha geliştirecek. Onun için hazırlıklarımız tamam. Ankara'daki mutfağımız uzunca bir süredir bu işe kafa yoruyor."

Çavuşoğlu, Türkiye'yi ekonomik anlamda, dış politika ekseninde yerli ve milli hatta oturtmak, bir daha eski Türkiye'nin kodlarına dönmemek, kaos yaşanan o günleri görmemek için yol haritasının belirlendiğini dile getirdi. 

Bütün hazırlıkların tamamladığını anlatan Çavuşoğlu, "Muhalefet partileri ve onların cumhurbaşkanı adayları Türkiye'yi tekrardan koalisyonlu yıllara götürmeyi vadediyor. Siyasetçi daima geleceği göstermeli, değişimi hedeflemeli. Türkiye'de 16 Nisan'da sistem değişti. Gönül ister ki rakiplerimiz de yeni sisteme kendisini adapte etsin. Gelecek Türkiye'sinin projeksiyonunu, vaatlerini size sunsun ama yok, maalesef sadece gördüğümüz Türkiye'yi geriye götürmek, sizlerin oylarıyla değiştirdiğimiz sisteme geri götürmek. Bu doğru değil. Belki de 5 yıllık zaman diliminde 2023 hedeflerimize Türkiye'yi ulaştıracağız. Bize güvenin." şeklinde konuştu.

İftar programına, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karıncalı Mahallesi'ni ziyaret etti

Burada mahalleliyle bir araya gelen Hakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin, parlamenter sistemin beraberinde getirdiği tuzaklara rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yaklaşık 4 kat büyüdüğünü söyledi.

25 Haziran'dan itibaren nereye hangi hamleyi yapacaklarını belirlediklerini aktaran Çavuşoğlu, "146 projemiz var. Düşünün son 10 yılda dünyadaki büyük projenin 6'sı Türkiye'de gerçekleştirildi. Bu sistemle beraber 146 projeyi önünüze koyduk ve Allah'ın izniyle Türkiye şaha kalkacak." diye konuştu.

Türkiye'nin bölgesinde güçlü olduğunu vurgulayan Hakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye 81 milyon nüfusu, 30 yaş ortalamasıyla gelecek vadeden bir ülkedir. Tecrübeli ellerde, kararlı ellerde, hızlı ve etkin kararların alındığı süreçlerde bu ülke artık kaybettiği zamanı yeniden kazanmak zorundadır. Bu ülkeyi boğmaya, içimizden boğmaya çalıştılar ama şükürler olsun buna fırsat vermedik."

- "Yeni sistemle beraber Türkiye'yi uçuracağız"

Çavuşoğlu, terörle mücadelede önemli bir mesafe aldıklarını dile getirdi.

Güney sınırlarında bu ülkeyi terör koridoruyla kuşatmak isteyenlerin varlığına şahit olduklarına dikkati çeken Hakan Çavuşoğlu, "Gerek Fırat Kalkanı, gerekse Zeytin Dalı Harekatı ile beraber bunları sınırlarımızdan tamamen tasfiye ettik." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında yurt içi ve dışında gerçekleştirdiği operasyonların vatandaşların günlük yaşantısını etkilemediğini vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bunlar yaşanırken siz kendi yaşantınızdan bir esirgemeyle karşı karşıya kaldınız mı? Emeklilerimiz maaşlarının bankaya yatmadığını gördü mü? Görmediniz. Bu ülke 2001 yılında emekli ve memurların paralarını ödemek için depremzedelere toplanan yardım paralarını kullandı. 16 yılda biz yeni petrol boruları mı bulduk? Yeni altın rezervleri mi keşfettik? Hayır. At binenin, kılıç kuşananındır. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider çıktı, milletimize güvenerek yaptı, yaptı, yaptı. Daha fazlasını yapmak için yeni sistemle beraber Türkiye'yi uçuracağız."

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'na, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!