Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa'da açıklamalarda bulundu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Vatandaşların pazar günü için 'Bir an evvel sandık önümüze gelsin' diye sabırsızlandıklarını görüyoruz. Coşkuları bambaşka. İman aşkıyla kavrulan yürekler yorulmaz. Milletimiz için 16 yıl değil, 16 asır koşsak az gelir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa'da açıklamalarda bulundu

Çavuşoğlu, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, millete hizmetkarlık düsturuyla seçmenin huzuruna çıktıklarını belirtti.

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 16 yıldır Türkiye'yi abad etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan AK kadrolar, 24 Haziran için seferber oldu." diyen Çavuşoğlu, vatandaşların gönlünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisine açtığı günden bu yana AK Parti'yi hiç yalnız bırakmadığını ifade etti.

Çavuşoğlu, vatandaşların pazar günü için "Bir an evvel sandık önümüze gelsin" diye sabırsızlandıklarını gördüklerini belirterek, "Coşkuları bambaşka. İman aşkıyla kavrulan yürekler yorulmaz. Milletimiz için 16 yıl değil, 16 asır koşsak az gelir." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, muhalefetin AK Parti'nin başarısının sırrını bir türlü çözemediğini dile getirerek, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti kadroları, milletimiz ile hemhal olmuştur. Bu işin inceliği, milli iradeye inanmaktır. Biz inanmışız, azmetmişiz ve bu yola da öyle devam etmişiz. Aşk ile koşan yorulmaz. İman aşkıyla kavrulan yürekler yorulmaz. Halka hizmet Hakk'a hizmettir. Buna inandığımız için bu yolda yorulmak bilmeyiz." diye konuştu.

- "Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü hükümet"

Bursa'daki seçim çalışmalarına değinen Çavuşoğlu, "AK Parti sevdasının Bursalı hemşehrilerimizin gönlünü kapladığını görüyoruz. Osman Gazi, Orhan Gazi, Molla Fenari, Somuncu Baba ve Aziz Mahmud Hüdayi'nin gönlünü yakan ateş, Bursalıların gönlünde sürmektedir. Bu ateş, millete hizmet davasının sönmeyen ateşidir." değerlendirmesinde bulundu.

Seçim kampanyası süresince sokak sokak, cadde cadde Bursa'yı dolaştıklarına dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Kaldırımlarda vatandaşlarımızla buluştuk. Dükkan dükkan esnafımızı ziyaret ettik. Girmediğimiz mahalle kalmadı. Hep el eleydik, her semtte hemşehrilerimize ulaştık. Bursalı hemşehrilerimin bu ülkenin düşmanlarına, 15 Temmuz'da milletimizi ve vatanımızı hedef alan FETÖ'ye, milletimizin bekasını, birliğini hedef alan PKK, PYD ve YPG'ye gereken cevabı vermesini bekliyoruz. Gelin bir olalım, iri olalım, diri olalım. Dünyada pek çok milletin 'Şöyle bir liderimiz olsa' diye iç geçirdiği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ardında dimdik durmak suretiyle, istikrarın sürmesi için AK Parti'ye mührü basmasını bekliyoruz. İnanıyoruz ki, güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü hükümet, Türkiye'nin yükselişini sürdürecek. Aksi mevzubahis olamaz. Biz bu ülkenin insanını, Bursalı kardeşlerimizi gönülden seviyoruz."

- "Bürokratik oligarşi hep önümüze engel olarak çıktı"

Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi'nin Türkiye için yeni fırsatlar sunacağını vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Yeni yönetim modelinde Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı, daha az bürokrasi, daha hızlı karar alma süreçleri olacak. Bu kapsamda, 16 bakanlık var, tamamı temel alanlara ilişkin icracı bakanlıklar. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi mevcut yapının getirdiği zorluklar nedeniyle çalışmalarımızın önemli bir bölümünü istediğimiz düzeyde ve sürede hayata geçiremedik. Bürokratik oligarşi, hep önümüze birer engel olarak çıktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu engelleri bir defada ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Devlet vatandaşın isteğini daha hızlı, seri bir şekilde karşılayacak. Yeni sistem ve yapı bunun için hazırlandı. Bürokrasiyi dolanmak yerine hızlı karar almak mümkün olacak. Yeni yapı, yepyeni bir sıçrama için fırsatlar sunacaktır."

Mustafakemalpaşa'da gençlere hitap etti

Çavuşoğlu, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir spor tesisinde gençlere hitaben yaptığı konuşmada, 24 Haziran'da Türk milletinin tekrar sandık başına gideceğini ve Türkiye'nin siyasi tarihinde en önemli seçimlerinin gerçekleştirileceğini belirtti.

24 Haziran'ın Türkiye için yeni bir başlangıç noktası, yeni bir dönemeç olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Allah'ın izniyle bu noktada biz teşkilatlarımızla beraber 60-65 günden bu yana çalışıyoruz, gece gündüz demeden milletimizle yan yana omuz omuza olmaya devam ediyoruz. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmaksızın, yolların tozunu yutarak çalışmaya devam ediyoruz. Niye? Bizim bir sevdamız, Büyük Türkiye hayalimiz, millete olan aşkımız var. Bu aşk, sevda olmasa bunlar olmaz." diye konuştu. 

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, seçimden seçime milletini hatırlayan parti olmadıklarını, her zaman milletle bir arada bulunduklarını belirterek, "Neredeyse bir yıl olacak başbakan yardımcılığı görevine atandığımdan bu yana. Geçen arkadaşlarım bir araştırma yapmışlar, bana söylediler, evimde bir pazar geçirmişim bir yıldan bu yana. Bursa'ya gelmediğim hafta sonu sayısı 2. Bu bir aşk meselesidir." ifadelerini kullandı. 

AK Parti olarak yola çıkarken "Biz millete efendilik taslamaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz." dediklerini hatırlatan Çavuşoğlu, bu çerçevede millete gece-gündüz hizmet götürdüklerini anlattı. 

- "Bu ülke çırak bile olamayacaklara bırakılacak bir ülke değildir"

Çavuşoğlu, AK Parti olarak 2002 yılında göreve geldiklerinde "3Y ile mücadele edeceğiz" dediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"O dönem 'Yoksulluklarla, yasaklarla, yolsuzluklarla mücadele edip, insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibinden hareket edeceğiz. Millete efendilik taslamaya değil, hizmetkar olmaya geldik' dedik. Çünkü milleti sevmek gerekiyor. AK Parti birkaç yıl içinde Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hastaneler, okullar, yollar, sosyal yardımlar yaptı. İnsanımıza konforu sağladık, kendimize değil. Bunları da yapmaya devam edeceğiz. Bu ülke çırak bile olamayacaklara bırakılacak bir ülke değildir. Üstüne üstlük gelecek rüyası görmeyen, sadece durdurmak, yerinde saymak, yatmak için taahhütte bulunan bir rakip, muhalefet anlayışı dünyanın hiçbir yerinde yok. Şimdi yeni sistemimizle beraber, yeni hükümet etme modeliyle beraber Türkiye 24 Haziran'da otobandaki son gişelerden girecek, bir daha artık otobanda olacağız."

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, seçim beyannamelerinde açıkladıkları gibi 146 yeni projenin taahhüdünü verdiklerini, yeni dönemde bunları gerçekleştireceklerini bildirdi. 

- "Bunlara dünyayı dar edeceğiz"

Ülkenin geleceği açısından 24 Haziran'da yapılacak seçimin önemine değinen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bu seçim başka bir seçimdir. Bu seçim Türkiye'nin önemli bir kavşak noktasıdır. Hepsi bir araya gelmişler yıkmayı hayal ediyorlar. Birisi yerli otomobili, diğeri Kanal İstanbul'u durduruyor, diğeri MİT'in bütçesini daraltacağını söylüyor. Neden rahatsız oldun? MİT gidip Kosova'da enseliyor FETÖ'cüleri Türkiye'ye getiriyor diye mi rahatsız oldun? Gabon'da gidiyor FETÖ'cüleri enseliyor Türkiye'ye getiriyor diye mi rahatsız oldun? Ama dur daha bunlara yeni başlandı. Kanada'ya da Çin'e de Moğolistan'a da gidecek alacak. Bunlara dünyayı dar edeceğiz."

Çavuşoğlu, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, Selahattin Demirtaş'ı ziyaretine de işaret ederek, şu görüşlerini paylaştı:

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı, aday olduktan sonra koştura koştura Edirne'ye Selahattin Demirtaş'ın dizinin dibine çöküyor. Selahattin Demirtaş ne zamandan bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin akıl babası, akıl vereni oldu? Selahattin Demirtaş ile CHP'li İnce bir araya geliyor, Selahattin Demirtaş'ın dağdaki kardeşi Türkiye'ye meydan okuyor. Görüyor musunuz tezgahı? Sadece İnce değil, diğer çatının altındaki bütün partiler, o kadın, dizini dövüyor Selahattin Demirtaş için. Ötekilerin hepsi. Bu ne ya? Bu ne rezillik ya? Şehitlerin kemiklerini sızlatıyorsunuz. Amacınız ne? Tayyip Erdoğan düşmanlığı bunları tamamen kör etmiş. Ona düşmanlık edeceğim diye Türkiye'ye de düşman olmuşlar. Tayyip Erdoğan ne yaptı bu ülkeye hizmet etmekten başka? Milleti ikna edin milleti." 

- "Mesele memleket meselesi"

Muharrem İnce'nin Diyarbakır'daki mitingini HDP bayrakları altında gerçekleştirdiğini belirten Çavuşoğlu, "Adam Diyarbakır'a gidiyor, HDP bayrakları altında miting yapıyor. Bu nasıl bir kirli tezgah? Bunun hesabını sormayacak mıyız? Olur mu böyle bir şey? Pazar günü seçime gidiyoruz. Bakınız Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin yaptıkları ortadadır. Eksiklerimiz elbette var kardeşlerim. İnsanız biz. Dolayısıyla hatamız da var. Sizi kırmış da olabiliriz. Mesele memleket meselesi, Türkiye'nin beka, ikbal, gelecek  meselesi. Biz beka sürecinden geçiyoruz. İçinden geçtiğimiz süreç çok önemli. Allah rızası için başınızı iki elinizin arasına alın düşünün. Onun için 24 Haziran'da Allah'ın izniyle bizim bütün gözlerimiz Kemalpaşa'da olacak. İhtiyacımız var buna ve siz gerekeni yapacaksınız." diye konuştu.

Konuşmasının ardından Çavuşoğlu, partiye yeni katılan genç üyelere rozetlerini taktı. 

Rozet takma töreninde söz alan yeni üyelerden Adil Yaşar, "Ben ve arkadaşlarım daha önce Milli Gençlik Vakfı, Fazilet Partisi, Saadet Partisi ve çeşitli kurumlarda görev aldık. Her kurumda bulundum ve çalıştım. İlçe başkanlığı da yaptım. Bugünkü duruma baktığımızda Türkiye'deki durumun artık ölüm kalım meselesi olduğu, vatan meselesi olduğu aşikardır. Taraflar bellidir, bizim tarafımız bellidir. Bizim tarafımız hakkın, doğrunun tarafıdır. Yanlışın tarafında asla olmayacağız. Selahattin Demirtaş'ı destekleyenlerin tarafında olmayacağız." ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!