Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDE GÖREVLİ POLİSLERE SALDIRI

Başbakanın mitingi için Çankırı'dan gelen polislere silahlı saldırı düzenlendi.

BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDE GÖREVLİ POLİSLERE SALDIRI

Başbakan Erdoğan'a Kastamonu'da eşlik eden polis ekipleri Ankara'ya dönerken Kastamonu-Çankırı Karayolu'nun 25. kilometresindesaldırıya uğradı.

Polis eskortuna önce el bombası atıldı. Patlamayla birlikte araç yanmaya başladı. Yangında seçim otobüsü de yandı.

Saldırganlar daha sonra silahlarla ateş açmaya başladı.

Saldırıda ilk bilgilere göre 1 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Olay yerinde çok sayıda polis teröristlerin kaçtığı tahmin edilen ormanlık arazide operasyon gerçekleştiriyor. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Ilgaz dağlarına doğru kaçtığı söyleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saldırıya uğrayan konvoyda bulunmuyordu. Erdoğan Kastamonu'da miting yaptıktan sonra helikopterle Amasya'ya geçti.

BAŞBAKAN AMASYA'DAKİ KONUŞMASINA TERÖRÜ LANETLEYEREK BAŞLADI

Erdoğan şunları söyledi;

"Konvoyumuzu ateşe tutmak suretiyle bir polis kardeşimiz şehit oldu. Bir polis kardeşimiz yaralı. Bu teröristler, bu ayrımcı güçler sandıkta meselelerini halledemeyeceğini anlayanalar ancak bu yollarla netice alacaklarını zannediyorlar. Biz bu yola merhum Menderes'in ifade ettiği gibi kefenimizi giyerek çıktık. Allah'ın kader pllanında bizler için koymuş olduğu ömrü kimsenin kısaltmaya gücü yetmez. Halka hizmetin hakka himzet olduğuna inanarak biz bu yola çıktık. Bu vatan topraklarını biz kimseye böldürmeyeceğiz.

İstiyoruz ki bu vatan toprakları üzerinde kin olmasın. Fitne olmasın. Bu topraklar üzerinde sandık ortadayken sandığın dışında başka yolları kimse aramasın. Ama arıyorlarsa bizim bu azzi milletim hiçbir zaman teröristlere prim vermeyecektir. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!