BAŞBAKAN'IN AÇACAĞI KAVŞAĞI SU BASTI

Adana'da, 27 Mart Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan Dörtyol Köprülü Kavşağı su bastı. Trafik uzun süre tek taraflı olarak verilebildi.

BAŞBAKAN'IN AÇACAĞI KAVŞAĞI SU BASTI

Adana'da yapımı yaklaşık 1 yıl süren 27 Mart günü resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan Dörtyol Köprülü Kavşağı'nı yağmursuz günde su bastı. Kavşağı su basınca trafik polisleri devreye girerek trafiği tek taraflı ve kontrollü bir şekilde devam ettirdi. Uzun süre trafik tek taraflı işlerken uzun araç kuyrukları oluştu. Yağmursuz günde su baskınının nedeni ise kavşağın Seyhan Nehri seviyesine kadar indirildiği için zeminden sürekli su çıktığı ve bu suyun kavşağa çıkmaması
için dalgıç pompası sistemi kurulduğu öğrenildi. Ancak, bugün öğleden sonra pompa sisteminde bir hata oluştuğu ve suyu tahliye etmediği için kavşağın her iki tarafını da su bastığı tespit edildi. Pompa devreye girene kadar kavşak kaldırım seviyesine kadar suyla doldu. Yoldan geçen vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında hayretler içinde kaldı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!