Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Başbakan Erdoğan'la yüz yüze konuşmak istiyorum'

Filistinli cesur kız Ahad Tamimi, Başbakan Erdoğan'la görüşme isteğini yineleyerek 'Filistinlileri desteklediğini onunla yüz yüze konuşmak istiyorum' dedi.

 'Başbakan Erdoğan'la yüz yüze konuşmak istiyorum'

Ağabeyini gözaltına alan İsrail askerlerine kafa tutarak dünya gündemine oturan 13 yaşındaki Filistinli Ahed Tamimi, Habertürk ekranlarında canlı yayın konuğu oldu. Buse Bilçer'in sunduğu Güne Bakış programına katılan ufak kız sorulan sorulara verdiği cesur cevaplarla dikkat çekti.

'BURASI BİZİM VATANIMIZ'
Ağabeyinin gözaltına alınması ardından yaşadıklarını anlatan Tamimi, İsrailli askerlerin üzerine yürüdüğünü söyledi. İsrailli askerlerinden korkmadığını belirten Tamimi, onlara'Burası bizim vatanımız dışarı çıkın' dediğini anlattı. Gözaltına alının ağabeyinin bir süre sonra serbest bırakıldığını da sözlerine ekleyen Tamimi, kendisini oldukça güçlü hissettiğini söyledi.

'BAŞBAKAN'LA YÜZ YÜZE KONUŞMAK İSTİYORUM'
İsrailli askerlerin çocuklara nasıl davrandığı sorusuna ise'Çok kötü davranıyorlar. Bize vuruyorlar' diyerek cevap veren Tamimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme isteğini ise şöyle anlattı:'Filistinlileri desteklediğini onunla yüz yüze konuşmak istiyorum. Bize daima destek olmasını isteyeceğim'

'AVUKAT OLMAK İSTİYORUM'
Gelen bir başka soru üzerine ise Başbakan Erdoğan'ın'one minute' çıkışına da değinen Tamimi,'Ben Başbakan Erdoğan'ın bu davranışı ile Filistinlilerin yanında olduğunu hissettim' dedi. Ülkesindeki yaşam koşulları hakkında de konuşan Tamimi,'Filistin çok güzel ama keşke ihtilal olmasa' şeklinde konuştu. Ailesinde çok sayıda kişinin gözaltında olduğunu da belirten Tamimi,'Tutukluları savunmak için avukat olmak istiyorum' ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!