Başbakan'dan Bahçeli'ye jet yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grubu olarak, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemini içeren tekliflerini Meclise getireceklerini bildirdi. Yıldırım, "Herkesle görüşürüz, Yenikapı ruhu devam ediyor" dedi.

Başbakan'dan Bahçeli'ye jet yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sisteminden yana olmadıklarını ancak bunu 'millete sormakta da sakınca görmediklerini' söyleyerek referanduma destek mesajı verdi. Bahçeli, "MHP yarlamenter sistemin revize edilip reforma tabi tutulmasından yanadır. Ancak milletimize görüşünü sormanın, filizli çelişkiyi son erdirmeyle ilgili müdâhil olmasını istemenin hiç bir mahsurlu ve sakıncalı tarafını da görmeyecektir" dedi. Başbakan'dan anında yanıt geldi "Herkesle görüşürüz Yenikapı ruhu devam ediyor"

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'ndan konuşuyor. Başbakan Yıldırım, konuşmasından hemen önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlık sistemi açıklamasına ilişkin "Doğru söze ne denir" yorumunu yaptı.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

Can Azerbaycanlı kardeşlerimize buradan Türk milletinini selamlarını sevgilerini iletiyorum. İllerimizde devam eden yatırım ve hizmetleri değerlendirme fırsatı buldum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!