Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başbakan'dan 4+4+4 açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda 4+4+4 eğitim sisteminin kabul edilmesinden sonra AK Partili milletvekillerine hitaben bir konuşma yaptı.

Başbakan'dan 4+4+4 açıklaması

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Sizler kesintisiz eğitimi tashih ettiniz.

- Tarihi bir düzeltme yaptığınız için sizi kutluyorum.

- Adını tarihe yazdıran bu kadroyu yürekten kutluyorum.

- Bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum.

- Aralıksız bu mücadeleyi sürdüren Meclis Başkanı'na ve Meclis Başkan Vekillerine ayrıca teşekkür  ediyorum.

- Görüşelerde muhalefet partileri tarafından sergilenen tavır da son derece anlamlıydı. Biz bu eylemleri daha önce de yaşadık.

- Millet kendi temsilcilerini haklı mücadelelerinde yalnız bırakmaz haksız mücadeleler  içinde olanları sandığa gömer.

- CHP, MHP ve BDP o zaman oldukları gibi bugün de statüko partileri olduklarını gösterdiler. Meclis dışında da birlikte provokasyon ürettiler, birlikte polisle çatıştılar.

- Destek kıtalarının neler yaptıklarını gördünüz. Kim bunların destek kıtaları işte o malum STK'lar. Hem pedagojik tedaviye ihtiyaçları var hem psikolojik. Hemen de polise saldırıyorlar.

- CHP kendi köhneleşmiş zihniyetini her zaman ülkeye dayadı.

- Sadece CHP değil CHP'nin dümen suyuna giren MHP de bu yola girmiştir. BDP'yi zaten söylemiyorum.

- CHP, MHP ve BDP 12 Eylül referandumundan alamadıkları dersi, bugün bu yasayla almıştır.

- Ana muhalefet bugün bir ifade kullanıyor. Peygamberimizin hayatının seçmeli olarak okutulmasına yönelik önergeler verilmesinden çok rahatsızız. Fakat bu gün baktım İzmir'de 'Biz Kuran-ı Kerim'i yastıklarımızın başında saklarız" diyor.

- Sayın Kılıçdaroğlu, Kuran bir süs eşyası değildir. Kuran bir ilham kaynağıdır. O yüzden Mehmet Akif'i biraz okumak lazım. Bunlarda böyle bir şey yok, 'Biz Besmeleyi çeker okuruz' diyor. İnşallah öyledir.

- En ala din bezirganı sizden olur sizden. Bundan neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz, oybirliğiyle Genel Kurul'dan bu çıksaydı ne olurdu.

- Kemal Efendi sen oraya torununu cebren gönderme, cebir yok. Neden bundan rahatsız oluyorsun. Çünkü rahatsızlar, çünkü geleceği görüyorlar. Çünkü milletin ruh kökünde bu arayış var.
- İşte bugün bu yanlışı sizler düzeltiniz. Dokuzuncu madde'de MHP'nin verdiği desteğe teşekkür ediyorum. Daha ileri gidiyorum, BDP'li 5 arkadaşın da verdiği desteğe teşekkür ediyorum.

- Üniversiteler artık çocuklarımızın torunlarımızın ayak bileklerinde inşallah zincirler bağlı olmayacak. Zihinlerinde o bulanık yapı olmayacak.

- Okullarımız bugünden  itibaren özgürleşecekler modernleşecekler çağa daha iyi ayak uydurup dünya ile rekabet edecekler.

- Bugün Türkiye için önemli bir gün. Tarih yazdığınız için sizleri kutluyorum. Statüko karşısında dimdik eğilmeden bükülmeden durduğunuz  için sizleri kutluyorum.

- Bir dostum 'Çocuğumu bu anladığımız manada İmam Hatip'e mi göndereceğim' dedi. Böyle bir heyecan bir coşku var. Devletin böyle bir görevi var. Devlet her şeyi hazırlayacak ve vatandaşına bu tercihi sunacak. Yapılan budur.

- Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Şimdi bu verilen mücadeleyi halkımıza da anlatmalısınız.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!