Başbakan Bursa'ya ne zaman geliyor? - ÖZEL HABER

Başbakan Erdoğan'ın Bursa programı netlik kazandı. Uludağ'da düzenlenecek Ekonomi Zirvesi'ne katılmayacak olan Erdoğan, sadece 22 Nisan'da Bursa'da düzenlenecek Arap Birliği Zirvesi'ne katılacak.

Başbakan Bursa'ya ne zaman geliyor? - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'da düzenlenecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılmayacağı öğrenildi. Vali Şahabettin Harput, Başbakan Erdoğan'ın 22 Nisan'da Bursa'da düzenlenecek olan Arap Birliği Zirvesi'ne katılacağını söyledi.  Erdoğan'ın bu tarihe kadar düzenlenecek bir programa herhangi bir gelişme olmadığı sürece katılmayacağının kesinlik kazandığı öğrenildi.

 

İL KONGRESİNE BAŞBAKAN AYARI

 

Bursa kamuoyunda günlerdir konuşulan AK Parti İl Kongresi'nin tarihi kesinleşti. İl Başkanı Sedat Yalçın kongrenin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 22 Nisan 2012 Pazar günü, Atatürk Spor Salonu'nda yapılacağını duyurdu.

 

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, kısa bir önce tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından AK Parti Bursa teşkilatlarının bayrağı yeni devralmış kadrolar ve taze bir güçle Bursa'nın gelişiminde rol üstlenmeye hazır olduğunu söyledi. İl Kongresi'nde de teşkilatların ana kademeye sunacağı katkıyla kentin dönüşüm ve yatırım süreçlerinin yönetimlerinde görev alıp, hem yerel yönetimler hem de sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine gidecek kadroların pekişeceğini aktaran Yalçın, "22 Nisan'da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İl Kongremizi yapacağız. Atatürk Spor Salonu'ndaki kongremiz, gücünü milletimizden alan partimizin Bursa teşkilatları açısından tarihi önem arz ediyor çünkü tam bir demokrasi şöleni yaşatacağız. Tüm Bursalıları Başbakanımızla buluşacağımız demokratik şölene davet ediyorum " dedi.

 

BAŞBAKAN TURİZM ZİRVESİNE DE KATILACAK

Sedat Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın Bursa'da olacağı 22 Nisan tarihinde, Bursa Valiliğinin Merinos Atatürk Kongre e Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlediği Türk-Arap Turizm Buluşması'na katılıp, 22 ülkenin Turizm Bakanı'na Uludağ için öngörülen yeni turizm vizyonunu aktaracağını da söyledi.

Henüz kesinleşmeyen programa göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.00'te Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenecek AK Parti Bursa İl Kongresi ve Merinos'taki Turizm Zirvesi'ne katılıp, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yeniceabat'ta Mesleki Eğitim Kampusu ve Diyanet Vakfı BTSO Erkek Öğrenci Yurdu'nun açılışını da yapacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!