Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başbakan Bali'de

Başbakan Tayyip Erdoğan, yarın başlayacak olan Bali Demokrasi Forumu için dün 14 saati aşan yolculuğun ardından Endonezya'nın Bali Adası'na geldi.

Başbakan Bali'de

Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Youyohono'nun başkanlığını yapacağı "Barış ve İstikrar İçin Demokrasi" ve "Küresel Yönetişimin Uluslararası Güvenliğe Katkısı" başlıklı panellerde konuşacak.

71 ÜLKE KATILIYOR

Erdoğan konuşmasında başta Suriye olmak üzere bölgesel meseleler konusunda mesaj verecek, ayrıca BM gibi uluslararası kuruluşların küresel sorunlara çözüm üretmede yetersiz olduğu gerçeğini Suriye örneği ile dile getirecek. Bali Forumu'na Erdoğan'ın yanı sıra İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Güney Kore Devlet Başkanı Lee Myung-bak gibi isimler katılıyor. Foruma 71 ülkeden devlet, hükümet başkanı ve bakan düzeyinde katılım bekleniyor.

Hazırlanan programa göre Erdoğan Afganistan, Tayland ve Endonezya devlet başkanları ile birer görüşme yapacak. Ahmedinejad ile bir görüşme programa konulmadı. Ancak ikili arasında Bakü'de olduğu gibi bir son dakika görüşmesi bekleniyor.

10 KASIM İÇİN ERKEN DÖNÜYOR

Erdoğan, demokrasi formuna katıldıktan hemen sonra 10 Kasım törenine katılabilmek için Türkiye'ye hareket edecek. Erdoğan'ın, 10 Kasım nedeniyle Balı programını kısa tuttuğu bildirildi. Erdoğan, aynı gün Rize'ye gidecek.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!