Başbakan'a mektup

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki genel seçimlerde seçilemeyeceği tüzük maddesinin en azından bir kereliğine olsun kaldırılmasını isteyen Adapazarı'nın Ekinli köyü sakinlerinden 77 yaşındaki Adem Okur, Başbakana bir mektup yazdı.

Başbakan'a mektup


 

Uzun yıllardır Başbakan Erdoğan sayesinde ülkenin çağ atladığını kaydeden Okur, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği sözleri tutan ve bu sözlerden asla taviz vermeyen bir lider olduğunu belirterek, çevresinde görüştüğü hemen hemen herkesin de kendisiyle aynı fikirde olduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın en azından bir dönem daha seçimlere girmesi gerektiğini söyledi.

Okur, Ülkenin uzun yıllar istikrara ve büyümeye hasret kaldığı, krizlerin ve yoklukların yaşandığı bir dönemde Recep Tayyip Erdoğan ve kurmaylarının ülkeyi adeta yeniden inşa ettiğini ve sadece bölgenin değil dünyanın gözbebeği haline geldiğini söyledi.

Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığına en azından bir dönem daha ihtiyacı olduğuna inandığını kaydeden Okur, Başbakan Erdoğan'ın verdiği sözleri yerine getirmesi ile tanındığını ancak bir kere de olsa bu verdiği sözü halkının da görüşlerini dinleyerek çiğnemesini istedi.

77 yaşındaki Adem Okur Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupta şu ifadeleri kullandı:

"Büyük Türkiye Cumhuriyeti Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, güzel yurdumuzun güzel insanlarının başbakanı... Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyor Allah'a emanet olun diyor, Allah sizi güzel ülkemizin başından eksik etmesin. Bu yazıyı yazan Adapazarı Ekinli köyünde oturan 1936 doğumlu Adem Okur. Sayın Başbakanım sizlerle 25 yıl önce beraber yürüdük. Ankara, Adana, Konya her yere beraber gidiyorduk. Beraber ıslandık. Sayın Başbakanım biliyorum sen verdiği sözün arkasında duran ve sözünü yerine getiren bir başbakansın. Ben ise acizane bir köylü vatandaşı olarak koyu AK Partili olmam sebebiyle çevremdeki insanların nabızlarını yokluyorum. Milletimiz sizi önümüzdeki seçimlerde yeniden başbakan görmek istiyor. Başbakanım sizler, 3 yıldan sonra ne belediye başkanları, ne kendiniz ne de milletvekilleri en fazla 3 dönem seçilecek ondan sonra yeniden aday olamayacak demiştiniz. Ben de diyorum ki 10 yıldır Türkiye'yi nereden alıp nereye getirdiniz. Bu millet her şeyi görüyor. Cennet yurdumuzun güzel insanlarımızın hatırları için bir kere olsun vermiş olduğun bu sözü bütün bakan ve milletvekillerinle anlaşarak bir defa daha güzel Türkiye'miz için aynı kadroyla sizleri başımızda görmek istiyoruz. Ötekileri sevindirmeyelim. Sevinçleri kursaklarında kalsın. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun. Adem Okur Adapazarı Ekinli köyü."

Kendisinin acizane olarak yazdığı mektubun Başbakana ulaşıp ulaşmayacağını bilmediğini söyleyen Okur, bu ülkede kendisi gibi düşünen milyonlarca insan olduğunu ve Başbakanın da vatandaşının isteklerine kulak vermesini talep etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!