Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başbakan'a Ebu Cehil benzetmesi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "PKK, terörü tırmandırarak, istediğini AKP'den almıştır. AKP, milletimizi savaşla tehdit ediyor, 'Çözüm olmazsa savaş olacak' diyor. Bu utanç verici bir şeydir. Bu doğrudan doğruya PKK silahıyla millete darbe vurmaktır" dedi.

Başbakan'a Ebu Cehil benzetmesi

Ziyaretlerde bulunmak üzere Bartın'a gelen Oktay Vural, İnkum beldesinde bulunan bir kafede basın toplantısı düzenledi. Oktay Vural, AK Parti'nin terör örgütü liderini affetme operasyonuna girdiğini savunarak, şöyle konuştu:

"Çözüm ve barış süreci, İmralı canisi ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki geldiği boyuttadır. İkili arasındaki yakınlaşma, katili ile aşka dönüşmüştür. Memurlar üzerinden yaptığı pazarlıklar, Habur konusu, binlerce insanımızın gözü önünde yaşanmıştır. Şehir şehir gezmeye başlayan yıkım elçileriyle kim kiminle barışacaktır. Bir kez dahi şehit cenazesine katılmamış yıkım elçileriyle mi helalleşeceğiz? AKP ve yıkım elçileri köşe bucak gezerek, İmralı canisini affetme operasyonuna girmişlerdir. Bu konu yıllardır terörle mücadelede cefa çeken güvenlik güçlerinin tepkisini çekince, Başbakan Erdoğan bir talimat vereceğini söylemişti. Bu İmralı'dan gelen bir talimatla Türk Silahlı Kuvvetleri vatan topraklarından çekilmek istenmektir. Polise ve Mehmetçiğe diyecek ki 'Dün seni şehit eden insanlar önünden geçecek, susacaksın.' Bir ülkenin başbakanı katilini sevmesi başka bir yorumlarla açıklanamaz."

'PKK, AK PARTİ VE ERDOĞAN SAYESİNDE HEDEFLERİNE ULAŞTI'

Vural, terör örgütünün AK Parti ile hedeflerine ulaşığını öne sürerek, şunları söyledi:

"PKK terör örgütünün bir uyuşturucu kaçakçısı olduğunu bilmeyen var mıdır? Örgütün beşikteki bebekleri öldürdüğünü bilmeyen var mıdır? Güngören'de sivillerin olduğu bombalamayı bilmeyen var mıdır? Terörün anlamı değişti. ABD, Bin Ladin'e ne yaptıysa biz de onu yapmalıyız. PKK, 29 yıl sonra AKP ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde hedeflerine ulaşmıştır. PKK terörü tırmandırarak, istediğini AKP'den almıştır. Bu ateşkes sonucunda da yeni bir anayasa PKK'ya af ve yeni haklar geleceğini ABD'deki Times gazetesi açıklıyor. AKP milletimizi savaşla tehdit ediyor, 'Çözüm olmazsa savaş olacak' diyor. Bu utanç verici bir şeydir. Bu doğrudan doğruya PKK silahıyla millete darbe vurmaktır. Terör örgütüyle mücadele etmemek suçtur. Bakanlar Kurulu'nun güvenlik güçlerine vereceğiniz emirde suç teşkil eder. Suç ve suçluyla mücadele etmeme emri kanunsuzdur. Bu süreçte terör örgütüyle müdahale etmeme emri kimseyi kurtarmayacaktır. Kanuna aykırı konusu suç teşkil eden hiçbir yazılı talimatın uygulanması mümkün değildir."

Vural, Başbakan Erdoğan'ı, Kutlu Doğum Haftası programında yaptığı konuşma nedeniyle de eleştirerek, şöyle konuştu:

"Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Haftası kutlamalarına katıldık. Recep Tayyip Erdoğan orada yaptığı konuşmada, pervasızca konuşmuştur. Gözü dönmüş bir siyasetin nasıl pervasızlaştığını ortaya koyan bir konuşma yapmıştır. Dinimizi bu şekilde bu çözüm sürecine alet etmek isteyen abdestinin şüpheli olduğunu ortaya koymuştur. Sen kim oluyorsun da bizim dinimize dil uzatıyorsun. Sen kendini ne zannediyorsun, geldiğimiz bu noktada Kutlu Doğum'da kendi siyasetini kullananlara diyorum ki 'Bu söz sana dönmüştür' bunu peygamber efendimiz söylüyor. Yaptığı konuşmayla Ebu Cehil'in ta kendisidir. Bir Müslüman olarak diyorum ki bu söz sana dönmüştür. Bu sözün altından kalkamayacaktır. AKP'ye oy verenlere tenzih ediyorum. Bu Başbakan Erdoğan çözüm süreciyle ilgili koyduğumuz tavırla Ebu Cehil'in yanında olduğumuzu söyleyerek, küfre dönmüştür. Milletin önünde tövbe ve istifar etmesi gerekmektedir. Sayın Başbakan imam hatip mezunudur. Maalesef okulda okurken, top sahasına kaytarmıştır. Kendisi iftira hatibi olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan, PKK ile girdiği kirli işlere peygamber efendimizi alet etmiştir. Bu zihniyet Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda olsaydı, milletimizin yanında olmazdı."

Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın 8 Haziran 2011 tarihinde Bingöl'de yaptığı konuşma ile PKK'lıların namazla dalga geçme görüntülerini basın mensuplarına izlettiken sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Namazımızla, dinimizle alay edenlerle, Recep Tayyip Erdoğan onları dost edinmektedir. Bu rezalet tablosunu yaşatanlar, namazımızla alay edenler bugün geldiğimiz bu noktada maalesef Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olmuştur. Nisa suresi 140'ıncı ayet diyor ki 'Allah'ın ayetlerini inkar edildiğini ve onlarla alay ettiğini işittiğinizde onlarla oturmayın. Oturursanız siz de onlarla birlikte olursunuz'. Yine Maide suresi 'Allah'la alay edenlerle, onlarla oturanları dost edinmeyin' diyor. Allah'tan kork Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dinimizle alay eden İmralı cani Abdullah Öcalan artık çözüm ortağı olmuştur. Bu çözüm süreci adı altında milletin kardeşliğini, etnik kimlik seviyesinde ayrıştırmak isteyenler, bu süreçte yaptığımız uyarıları, bizi Ebu Cehil'in yanında görenler Müseylemeti Kezzab zihniyetinin ta kendisidir."

'EVRAKTA SAHTEKARLIK VE KALPAZANLIKLA İLGİLİ DOSYALARIN VAR'

Vural, Başbakan Erdoğan'ı eleştirmeye devam ederek, şöyle konuştu:

"Başbakan'ı bu süreçte Miliyetçi Hareket Partisi korkusu sarmıştır. Çünkü abdesti şüpheli. Milliyetçi Hareket Partisi'nin gösterdiği bu süreç bütün siyasi partilerden destek görmektedir. Şimdi de kalkmış 11 yıl sonra Bahçeli dönemini inceletecekmiş, sen kendini ne zannediyorsun. Tanklar tüfekler milliyetçileri susturamadı, sen mi susturacaksın. Sen inceletsen ne olacak, sen bu sakızı 11 yıl önce çiğnedin. 11 yıl önce 2003 yılında yolsuzlukları meclis araştırma komisyonu kurdunuz, her şeyi didik ididik inceledin. Yine aynı sakızı çiğniyorsun. 11 yıl önceki incelemeden sonuç yok diye aynı şeyi yapıyorsunuz. Bunlar bundan önce de araştırdılar. Ne yaptın Milliyetçi Hareket Partili hangi bakan ve milletvekili hakkında soruşturma açabildin. Recep Tayyip Erdoğan artık iflas etmiştir. Artık dinimizi kullanıyor, herşeyi kullanıyor. İflas ettiğin defterleri yeniden piyasaya sunuyorsun. Evrakta sahtekarlık ve kalpazanlıkla ilgili dosyaların var. Sana çok yakışıyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!