Başbakan'a "Barzani" tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kerkük'teki Türkmenlerin evleri bombalanıyor, yıkılıyor, insanlar hayatını kaybediyor. Bunlara karşı sessiz kalan bir zavallıyı Sayın Başbakan, valisiyle, emniyet müdürüyle, bakanlarıyla davul zurna ile karşılıyor" dedi.

Başbakan'a ''Barzani'' tepkisi

 

Antalya'da ilçe ziyaretlerine devam eden Bahçeli, Kaş ilçesinde Emine Erdem Meydanı'nda halka hitap etti. Bahçeli, konuşmasına başlamadan önce ayakta bastonlarla duran 4 yaşlı vatandaşı sahneye aldı. Bahçeli, AK Parti'nin TBMM'de önemli bir güce sahip olduğunu ve bu doğrultuda vatandaşa neyi vaat etmişse onu yerine getirebileceğini belirtti. Türkiye'nin sosyal ve ekonomik açıdan önemli sorunları olduğunu söyleyen Bahçeli, çiftçinin, esnafın, memurun sıkıntı içinde olduğunu savundu. Bunların katlanılabilecek sorunlar olduğunu ancak tehlikeli oyunlar oynandığını ve bu oyunların sosyal barışı sağlamayacağını vurgulayan Bahçeli, bu sorunların başında terör sorununun geldiğini kaydetti. Bu sorunla mücadele edilmediğini öne süren Bahçeli, "Bölücü terörle mücadele yerine müzakere başladı. Bölücü terörün kökünü kazımak gerekirken, sanki Kürtlerin sorunu varmış gibi Diyarbakır'da Kürt sorun vardır, diye konuşuyor. İmralı canisi mahkum mu, yoksa siyasi bir lider mi? Bu şekilde ülke yönetilemez, 40 bin şehidimizin, katili olan caniyi, şimdi siyasallaştırarak ülke yönetim haline getirmek hiç bir ahlakla, vatanseverlikle bağdaşamaz. Şimdi dağdan indireceğim diyorlar, bunları demokrasinin içine sokacağım diyorlar, demokrasi içindekiler ne yapıyor" dedi.

"BARZANİ KERKÜK'Ü YAKAN ADAM"

"Barzani denilen bir adam var. Kandilde ne kadar katil var, besleyen, koruyan bir adam. Kerkük'ü yakan bir adam" diyen Bahçeli, "Kerkük'te tapu daireleri yangına uğradı. Kimin malı nerdedir belli değil. Kerkük'te statünün belirlenmesi için Kerkük'teki Türkmenlerin evleri bombalanıyor. Yıkılıyor, insanlar hayatını kaybediyor. Bunlara karşı sessiz kalan bir zavallıyı Sayın Başbakan, valisiyle, emniyet müdürüyle, bakanlarıyla davul zurna ile karşılıyor. Hele hele öyle bir ayıp var ki hiç affedilmesi mümkün değil. Diyarbakır da Ne Mutlu Türküm Diyen bir levha var. Sayın vali o levhayı indiriyor. Basından bazıları soruyor, niye indiriyorsun, sağı solu paslanmış, temizletmek için indiriyorum deniliyor. Ne Mutlu Türküm levhası iniyor. 1.5 gün sürmüyor, Barzani oraya geliyor, törenlerle oraya geliyor. Sayın Başbakan bugüne kadar kullanamadığı Kuzey Kürdistan diyor. Bu edepsizliğe bakın" diye konuştu.

"İKTİDAR TÜRK KAVRAMINA DÜŞMAN"

"Bu konuda Türkiye çok büyük bir tehdit altında. Türkiye bölünmenin eşinde" diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

"İç savaşı ortaya çıkarabilir. Bölgede yaşayan insanların etnik temelli, mezhep temelli savaşın içine sürükleyebilir. Türk milleti 36'ya bölünmek isteniyor, neyin nesidir, nereden çıktı bu 36. Bu 36'dan hangisi sensin. 36 etnik grup var diyor. Aziz Türk milletini etnik seviyesini indirerek yok etmeye çalışıyor. Manevi değerlerimizi sarsıyor. Türkiye'de Türk milleti tabirinin kullanılmaması için özen gösteriyor. Türk milletim demiyor, milletim diye sesleniyor. Türk milletini yok sayıyorsun da sen hangi millettensin. Bugünkü iktidar Türkiye'yi tehdit ediyor. Türk kavramına düşman oldu. Bir gün iktidar nasip olursa senin gideceğin yer yüce divan, orada hesap vereceksin."

Bahçeli, iktidar olduklarında dağa, taşa, ormana, ovaya, yaylaya "Ne mutlu Türkiye'm" yazısını yazacaklarını, yazmazsa namert olduklarını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!