Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BAŞARININ SIRRI HALKLA İLİŞKİLER

Daha ilk yıl Türkiye rekoruna imza atarak bin öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başlayan Sınav Koleji, sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettiriyor.

BAŞARININ SIRRI HALKLA İLİŞKİLER

2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerine kapılarını açan Sınav Koleji'nin başarılı Halkla İlişkiler Müdürü Binnur Hayal, ilk eğitim yılında bin öğrenci kaydı yaparak bir Türkiye rekoruna imza atan Sınav Koleji'nin bu tartışılmaz başarısını, yoğun bir tempoda yürütülen halkla ilişkiler çalışmalarına bağladı. "İşletme, açık bir sistemdir. Bu bakımdan halka açılmak zorundadır. İşletmeler sadece üretim ve satış yapan klasik kuruluşlar değil, halka karşı sosyal sorumluluğu olan çağdaş kuruluşlardır" tanımından yola çıkarak tüm veli ve öğrenci adayları ile tek tek ilgilendiklerinin altını çizen Hayal, "Sınav ailesine katılmak için bizimle bir araya gelen herkes kendisine özel olarak gösterilen yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyuyor ve ailemizin içinde kendini yabancı hissetmiyor" diye konuştu.
Geniş anlamda halkla ilişkileri, bir kurumun toplumla bütünleşme yönünde harcadığı çabaların tümü olarak tarif eden Sınav Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Binnur Hayal, "Günümüzde halkla ilişkiler işletmelerin önemli fonksiyonlarından biri olma niteliği kazanmıştır. Belirli boyutlara gelmiş her işletmenin bünyesinde halkla ilişkiler bölümü görmek ya da uzman elemanların görevlendirildiğine tanık olmak mümkündür. Artık işletmeler kamuoyunu olumlu yönde etkilemek, kalıcı izler bırakmak peşindedir. Toplumun takdir ve desteğini kazanmış bir işletme kolay kolay yıkılmaz. Bu düşünce ve inancı benimseyen işletmelerin sayısı giderek artmaktadır. Sınav ailesi de bu bilincin ışığında halkla ilişkiler ve kurumsal kimlik çalışmalarına gereken önemi vermektedir" dedi.
Sınav Dergisi Dershaneleri Genel Merkezi ile koordineli olarak kurumsal kimlik çalışmalarını yürüttüklerinin altını çizen Hayal, "Bir yandan Sınav Dergisi Dershaneleri Genel Merkezi'nin benimsediği kurumsal kimlik çalışmalarını kendimize uyguluyor, diğer yandan da Sınav Koleji'nin farkını ortaya koyacak faklı çalışmalara imza atmaya çabalıyoruz" şeklinde konuştu.
Sınav Koleji olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Hayal, "Biz bin öğrencisi olan güçlü ve kalabalık bir okuluz, bu gücümüzü toplumun yararına da kullanarak hem toplumun bazı kesimlerinde bir şeyleri değiştiriyoruz, hem de kendi öğrencilerimize hayatın farklı yüzlerini gösterebiliyoruz. Hayatın zorlukları ile tanışan öğrencilerimiz bazı şeylerin küçük çabalarla bile değişebildiğini gördüklerinde kendi potansiyellerinin farkına varıyor. Bu da onları gerçekten farklılaştırıyor" diyerek, Sınav Koleji'nin sosyal sorumluluk projelerine sadece bir halkla ilişkiler faaliyeti olarak bakmadığını, bu çalışmaları aynı zamanda bir öğrenme aracı olarak da değerlendirdiklerini belirtti.

KAYNAK: İHLAS HABER AJANSI

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!