BAŞARIMIZI KİMSE ENGELLEYEMEZ

Ertuğrul Sağlam, "Önümüzdeki sene bizim için tarihi bir sezon olacak herkes bunun farkında taraftarlarımızdan camiamızdan ve bizi seven insanlardan bize destek olmalarını istiyoruz. Bizim önümüze kurulan bu tür engeller bizim başarımızı engelleyemez" dedi.

BAŞARIMIZI KİMSE ENGELLEYEMEZ

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, antrenman sahasında taraftarında desteğini alarak bir basın açıklaması yaptı. Taraftarın yoğun tezahüratı altında yapılan toplantıda Sağlam, "Bu dönemi biz çok iyi geçirmek zorundayız. Kasımpaşa maçıyla başlayacak iki maçlık süreci taraftarımızla, camiamızla, bizi sevenleri mutlu edecek şekilde geçirmek zorundayız. Hedefimiz Kasımpaşa maçını kazanıp sonrasındaki Gençlerbirliği maçıyla camiamızın tarihi boyunca elde ettiği ikinci en iyi sonucu alarak sezonu kapatacağız. Bizi seven insanlara güvenimiz tamdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Yeni sezonda da daha güçlü bir Bursaspor olacağını belirten Sağlam, "İki maç sonra yeni sezon başlayacak. Kimsenin şüphesi olmasın Başkanımızla bu konuyu değerlendirdik. Önümüzdeki sene bu seneden daha güçlü bir Bursaspor, zirveye oynayacakların içinde olacak, oynayacağı futbolla mücadelesiyle, aldığı sonuçlarla da seneye şampiyonluk ve sonrasında bu sezona da elde ettiği neticelerin en iyi şekilde geleceğine nasıl etki ettiğini herkese göstereceğiz. Önümüzdeki sene bizim için tarihi bir sezon olacak herkes bunun farkında taraftarlarımızdan camiamızdan ve bizi seven insanlardan bize destek olmalarını istiyoruz. Bizim önümüze kurulan bu tür engeller bizim başarımızı engelleyemez. Gençlerbirliği maçından başlamak şartıyla gelecek sezon bu seyirci yanımızda olmayacak. Onların gücün her zaman yanımızda hissedeceğiz. Bu süreç en iyi şekilde geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Cezayla ilgili soruya ise Sağlam, "Böyle bir karar ne hak etik. Nede bekliyorduk. Bununla ilgili konuşmak bize fayda getirmez. sonrasın düşünmeliyiz. Olaylara ılımlı bakmak gerekir. Bu sürecide en iyi şekilde geçirmemiz gerekir" şeklinde konuştu.
Bir gazetecinin "Son bir haftada yanan olaylarla geleceğinizle ilgili farklı düşünceler odlumu" sorusu üzerine Sağlam, şunları kaydetti: "Bu karar beni farklı düşüncelere sevk etti. Şunu samimi söylüyorum, eskisinden daha istekli yolumuz devam edeceğiz. Benim Bursaspor'u sevenlerden isteğim yaşananları fırsat bilip bu süreçten eskisinden daha güçlü çıkmanın yollarını aramamız gerek. Bu amaç uğruna şehirde bizi destekleyen herkesin daha fazla sorumluluk almasını istiyor. Bizde bunu yapacağız. Daha fazla çalışacağız. Fedakarlık yapacağız. Bu yaşadığımız sıkıntılı sürece sıkıntı olmaktan çıkarıp Bursaspor'un geleceği bizim için çok olumlu bir gelişme olacak. Herkesin bu düşüncede olması gerek. Bursa'da yaşayan herkesin bu yaşananları fırsat bilip geleceğimizi yönlendirmelerini istiyorum."

İtirazla ilgili soruya ise Sağlam, "İtiraz ne olur bilemiyorum. Sezonu nasıl bitiririz ona odaklanmalıyız" diye konuştu.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!