Barzani'den yeni hükümet açıklaması!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Douglas Silliman'ı Erbil'deki konutunda kabul etti.

Barzani'den yeni hükümet açıklaması!

Eski  IKBY Başkanı Mesut Barzani, ABD'li Büyükelçi Douglas Silliman'la görüşmesinde Bağdat'ta kurulacak yeni hükümetin bazı temel prensiplere uyması çağrısı yaptı

Barzani'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ikilinin  Bağdat'ta kurulacak yeni hükümetle ilgili çalışmalar, terör örgütü DEAŞ ile  mücadele ve bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Barzani görüşmede Bağdat'taki koalisyon hükümeti  kurma çalışmalarına değinerek, yeni kabine programının IKBY için önem arz  ettiğini söyledi.

Siyasi tarafların yeni hükümette, yönetimde ortaklık, yasamada ittifak  ve kamuda denge gibi üç temel prensibe uyması çağrısını yapan Barzani, "Bu  prensiplerin dikkate alınması, sorunların çözümüne vesile olacak." dedi.

Silliman da Barzani'ye ABD'nin terör örgütü DEAŞ, iç göçmelere yardım  ve bölgedeki son gelişmelere ilişkin stratejisini aktardı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!