BARODA BAŞKANLIK YARIŞI

Bursa Barosu Başkanı Zeki Kahraman'ın milletvekili adaylığı için istifa etmesiyle boşalan göreve talip olanlar üçe çıktı. Baro Başkan Vekili Şerafettin İrmiş ve Ekrem Demiröz'ün ardından değişim sloganıyla yola çıkan Zekeriya Birkan da adaylığını açıkladı.

BARODA BAŞKANLIK YARIŞI

Değişim grubunun adayı Zekeriya Birkan basın toplantısıyla adaylığını duyurdu. Toplantıya AK Parti Bursa milletvekili adayları Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve İsmail Aydın ile MHP adayı Levent Çelik ve CHP aday adayı Turgut Özkan da katıldı. İki dönemdir aday olduğunu ve her seçimde oylarını arttırdığını belirten Birkan, "İnşallah bu kez baro başkanlığını kazanacağız. Çünkü Bursa Barosu'nda artık değişim zamanı gelmiştir. Baroda değişim grubu olarak daha evvel yapmış olduğumuz çalışmalarda gerek anketler, gerekse bire bir görüşmeler yaparak meseleleri tek tek tespit ettik. Çözüm yollarını beyannamemizle tüm meslektaşlarımıza bildirdik" dedi.
Gerek yeni adliyenin yeri, gerekse meslekten kaynaklanan sıkıntıların çözümü için çalışacaklarını ifade eden Birkan, "Bursa Barosu'nu baştan aşağıya değiştireceğiz. Öncelikle de babadan oğula miras kalan başkanlık ve yönetim anlayışını değiştireceğiz. Baroyu bir avuç insanın pilot bürosu olmaktan çıkaracağız. Bursa Barosu'nu bir siyasi düşüncenin, bir ideolojinin değil, tüm meslektaşlarımızın kendisini ifade edebileceği, her rengin temsil edileceği, hukukun ve mesleğin odağı olacak hale getireceğiz" diye konuştu.
"Biz siyasi değiliz, ideolojik değiliz" diyenlerin baroyu nasıl siyasallaştırdıklarını herkesin gördüğünü dile getiren Birkan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz kimsenin siyasi düşüncesine de karşı değiliz. Herkesin siyasi düşüncesi olabilir. Bizim belirtmek istediğimiz husus, baronun bir partinin, bir ideolojinin arka bahçesi olmamasıdır. İnşallah bu seçimlerle bunu ortadan kaldıracağız. Biz baroda değişim grubu olarak meselelerin çözümüne talibiz. Bu seçimlerle değişim ve çözüm başlayacaktır".
Bursa Barosu avukatları, 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olağanüstü genel kurulla yeni başkanını seçecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!