Banvit'te Ahmet Gürgen dönemi başladı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Banvit'te, Sasa Filipovski'den boşalan başantrenörlük görevine Ahmet Gürgen getirildi.

Banvit'te Ahmet Gürgen dönemi başladı

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan  kulüp başkanı Özcan Kılıç, Banvit Basketbol Kulübü Başantrenörü'nün kim  olacağının uzun zamandır medyada merak uyandırdığını söyledi.

Kılıç, bu konudaki kararı uzun zaman önce verdiklerini ve basında adı  geçen Türk ve yabancı hiçbir antrenör ile görüşme yapmadıklarını belirterek şöyle  konuştu:

"2018-2019 sezonu Banvit Basketbol Kulübü Başantrenörü, kulübümüzün  kuruluş aşamasından itibaren aramızda olan ve sürekli büyük övgüyle bahsedilen  Banvit altyapı organizasyonunun baş mimarı olan Ahmet Gürgen olacaktır. Gerek  kendi içimizde yaptığımız değerlendirme toplantıları gerekse Ahmet Gürgen'in 17  Yaş Altı Dünya Şampiyonası'ndaki Milli Takım Antrenörlüğü görevi ve burada  bulunmaması sebebiyle konu ile ilgili açıklamamız bugüne kalmıştır. Kulübümüzün  misyonu ile ciddi şekilde örtüşen bu hamlemiz için bulunduğumuz zamanın çok doğru  olduğuna inancımı ve kendisine her zamankinden daha fazla güvendiğimi belirtiyor,  tekrar üstün başarı dileklerimle hayırlı olsun demek istiyorum."

Genç oyunculara daha çok süre

Başantrenör Ahmet Gürgen de kendi adına büyük bir hedefini  gerçekleştirdiğini vurguladı.

Burada hep beraber sadece yönetim kurulu değil, altyapı  antrenörlerinden A takıma kadar herkesin çalışması gerektiğini ifade eden Gürgen,  "Bu kulübün etik ve marka değerlerine sahip çıkarak çalışmamız gerekiyor.  Önümüzdeki sezon 200 dakika oyuncu süresinden 100 dakikasını genç oyuncularımıza  vermeyi düşünüyoruz. Onlar için bu hayalleri kurduk. Genç oyuncularımızın hepsi  bu kapasiteye sahip oyuncular. Bu sezon en büyük hedeflerimden biri bu." diye  konuştu.

İmza törenine kulübün sportif direktörü Turgay Çataloluk ve genel  menajeri Turgay Zeytingöz de katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!