Bankalarda rallinin sonu mu geliyor?

Credit Suisse, bankacılık sektörü için bir yıldan daha fazla bir süredir pozitif olan görüşünü Nötr'e çekti

Bankalarda rallinin sonu mu geliyor?

Uluslararası yatırım kuruluşu Credit Suisse, bankalar için rallinin bittiğini kaydederek bankacılık sektörü için bir yıldan daha fazla bir süredir pozitif olan görüşünü Nötr'e çekti.

Credit Suisse, Türk bankacılık sektörüne ilişkin raporunda, mevcut değerlemelere dikkat çekerek, bankaların performansının dış faktörlere bağlı olacağını bildirdi.

2011 yıl sonundan bu yana bankacılık endeksinin, İMKB sınai endeksin yüzde 30 üzerinde, EEMEA bölgesi bankalarının ise yüzde 33 üzerinde getiri sağladığına değinen kurum, Türk bankalarının potensiyel risk faktörlerlerine karşı daha zayıf olduğunu vurguladı.

2013 yılında net faiz marjlarında daha fazla yükseliş öngörmeyen kurum, 2012 yılında net faiz marjında yıllık bazda öngördüğü 40 baz puanlık artışın bankalar için zirve seviye olduğunu belirtti. 2013 yılında bankaların net faiz marjlarında 8 baz puan daralma öngören kurum, 2014 yılı için ise 17 baz puan daralma öngördü.

Kuruluş, Halkbank ve Vakıfbank için tavsiyesini Outperform'dan Nötr'eindirirken, Yapı Kredi, TEB ve TSKB için Outperform olan tavsiyesini  değiştirmediğini açıkladı.

Credit Suisse'in bankalar için yaptığı değerlendirmede, İş Bankası için Underperform, Bank Asya, Akbank ve Garanti Bankası için de Nötr
olan tavsiyelerinde bir değişiklik yapmadığını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!